Trwa ładowanie...

Pawilon zaprasza na ponadczasową domówkę!

To będzie impreza w klimatach italodisco w średniej wielkości M2. Może uda się odpalić telewizor.

Pawilon zaprasza na ponadczasową domówkę!
d2htbfc
d2htbfc

24 czerwca na patio Pawilonu Warszawa powstanie DOM – instalacja, która przeniesie nowych domowników w lata 60.

Pawilon Warszawa przy współpracy z Galerią Sztuki Użytkowej Ekierka 7 odtworzą na patio Pawilonu przy ul. Marszałkowskiej 105 mieszkanie z lat 60. – Instalacja DOM jest fantazją nasza i Adama Krawczyka, kierownika Ekierki 7. – opowiada o projekcie Aleksandar Ćirlić, koordynator wydarzeń kulturalnych i akcji prospołecznych Pawilonu Warszawa.

Patio służyło dotychczas jako przestrzeń warsztatowa, taneczna albo miejsce projekcji filmów kina plenerowego. Teraz na tym terenie powstanie średnie M2, o powierzchni 59mkw. – A w mieszkaniu odtworzymy wnętrza typowego domu z lat 60. Ekierka 7 udostępni meble z tamtego okresu. Autentyki, a nie nowe przedmioty imitujące starsze – zapewnia Ćirlić.

Oprócz mebli będą również umieszczone sprawne sprzęty elektroniczne: na przykład gramofon His Master lub wentylator Zefir. – Może uda się nam włączyć telewizor, ale niczego nie obiecuję – śmieje się Aleksandar Ćirlić. Wszystkie te przedmioty będą do użytku odwiedzających. W DOM-ie uczetnicy będą mogli min. posłuchać muzyki z starego radia, przeczytać gazetę z tamtych lat.

Na koniec dnia, w mieszkaniu na Marszałkowskiej odbędzie się domówka. – Adam Krawczyk z Ekierki 7 jest muzykiem, producentem i DJ-em. Okazało się, że ma pokaźną kolekcję płyt z muzyka italodisco. Chcemy je odtworzyć i zorganizować taneczną domówkę. – mówi koordynator Pawilonu Warszawa. Impreza, jak każda domówka, jest składkowa. – Niech każdy przyniesie coś pysznego do jedzenia. Mogą to być frykasy z lat 60.: wyroby czekoladopodobne, paluszki żerańskie w szklance – wymienia Ćirlić. Jest jeden warunek: impreza jest bezalkoholowa.

d2htbfc

- Na imprezę można przyjechać samochodem! Serdecznie zapraszamy kierowców i właścicieli Fiatów i Polonezów – zachęca organizator. Specjalnie dla nich będzie przygotowany parking przy Pawilonie.

Instalacja DOM będzie do dyspozycji zwiedzających przez cały piątek, 24 czerwca. Wstęp wolny.

d2htbfc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2htbfc