ycipk-34vgar

Pełna zgoda radnych z PiS i KO. Chcą upamiętnienia Romualda Dębskiego

To była decyzja ponad podziałami. Warszawscy radni z Bielan jednogłośnie uznali, że zmarły 20 grudnia 2018 roku wybitny ginekolog i położnik powinien zostać upamiętniony. Chcą nazwać jego imieniem szpitalny oddział, w którym pracował. Teraz wszystko zależy od dyrekcji placówki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Profesor Romuald Dębski kierował Kliniką Położnictwa i Ginekologii w Szpitalu Bielańskim w Warszawie
Profesor Romuald Dębski kierował Kliniką Położnictwa i Ginekologii w Szpitalu Bielańskim w Warszawie (Agencja Gazeta, Fot: Adam Stępień)
ycipk-34vgar

Zarówno stowarzyszenie Razem Dla Bielan, jak i radni Koalicji Obywatelskiej i PiS, przyklasnęli temu pomysłowi. Ich zdaniem profesor Romuald Dębski w pełni zasługuje na pośmiertne uhonorowanie swojej działalności Samorządowcy postanowili, aby oddział położnictwa i ginekologii bielańskiej placówki nosił jego imię. Oprócz specjalnej uchwały, pamięć profesora uczczono minutą ciszy.

Jak podaje metrowarszawa.gazeta.pl, w tej sprawie złożono już wniosek do prezydenta Warszawy oraz dyrekcji szpitala. "Bez profesora Dębskiego Szpital Bielański nie będzie już takim samym miejscem. Nie zapomnimy o tym, jak wiele dobra wniósł on w te mury. Nie zapomną tego również jego pacjentki, którym tak bardzo pomógł" - argumentują pomysłodawcy.

ycipk-34vgar

Romuald Dębski zmarł w wieku 62 lat. Wywoływał spore kontrowersje ze względu na temat swoich poglądów w kwestii dokonywania aborcji. Był zwolennikiem obecnego kompromisu regulującego usuwanie ciąży w pewnych przypadkach. Jest autorem blisko 300 publikacji, w tym książek, prac poglądowych i rozdziałów w podręcznikach z zakresu położnictwa i ginekologii, endokrynologii ginekologicznej i diagnostyki ultrasonograficznej.

Został pochowany 4 stycznia 2019 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

ycipk-34vgar

Zobacz także: Potrzeba było wielkiej katastrofy żeby politycy zaczęli walczyć z mową nienawiści

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-34vgar

ycipk-34vgar
ycipk-34vgar