Trwa ładowanie...

Pętla kajakowo-rowerowa na Wiśle!

Nowa atrakcja w ramach projektu Warszawski Węzeł Wodno – Rowerowy „Pedałuj i Płyń”

Pętla kajakowo-rowerowa na Wiśle!
d2cyyvs
d2cyyvs

Będą cztery pomosty dla kajaków, trzy stacje Veturilo i dwadzieścia kajaków - na Wiśle powstała nowa atrakcja - wypożyczalnia kajaków powiązana ze stacjami Warszaw­skiego Roweru Publicznego Veturilo. Każdy może wypożyczyć kajak, spłynąć Wisłą oraz wrócić do miejsca startu rowerem publicznym.

W skład pętli rowerowo-kajakowej wchodzą dwie trasy o różnych stopniach trudności – krótka, od Cypla Czerniakowskiego kilometr w dół rzeki do plaży przy Stadionie Narodowym i dłuższa, sześciokilometrową, aż do końca lewobrzeżnego bulwaru na nowej plaży na Żoliborzu. Z usługi można korzystać codziennie do końca sezonu.

Główny punkt startowy znajduje się przy Płycie Desantu, nieopodal Portu Czerniakowskiego na lewym brzegi rzeki. Tu będzie można wypożyczyć kajak na godziny lub cały dzień i spłynąć nim w dół rzeki.

Łącznie tego lata nad warszawską Wisłą powstaną cztery pomosty, takie jak przy Płycie Desantu: na Żoliborzu (na końcu lewobrzeżnego bulwaru) oraz na brzegu prawym – przy plażach na Saskiej Kępie i przy moście Poniatowskiego. Wszystkie są oznaczone barwami Warszawy.

Pomosty zostały zbudowane ze środków na promocję projektu Warszawski Węzeł Wodno-Rowerowy „Pedałuj i Płyń”, dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

d2cyyvs

Zamiast wydawać pieniądze na reklamy wielkoformatowe na tradycyjnych bilbordach, informacja o dofinasowaniu europejskim została przeniesiona wprost na rzekę, a nośnikiem dla reklamy stały się użyteczne, dostępne dla wszystkich pływające pomosty.

Przy pomostach i plażach można przesiąść się na rowery sieci Warszawskiego Roweru Publicznego. Obok istniejących stacji przy Centrum Nauki Kopernik, warszawskim zoo i przy Multimedialnym Parku Fontann, w powiązaniu z wypożyczalnią kajaków powstały nowe sezonowe stacje rowerowe Veturlio, zlokalizowane tuż obok miejsc wodnych postojów: przy Porcie Czerniakowskim oraz na nowej żoliborskiej plaży. Kolejna sezonowa stacja pojawi się w czerwcu przy Stadionie Narodowym (plaża most Poniatowski).

W ramach „pętli” wypożyczyć będzie można 20 kajaków. Koszt wypożyczenia to 16 zł-18.50 zł za godzinę (80-100 zł za dzień). Do 22 maja wypożyczenie kajaku będzie tańsze – za godzinę zapłacimy tylko 10 zł. Punkt kajakowy będzie czynny codziennie w godz. 10:00-18:00 aż do 29 września.

d2cyyvs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cyyvs