Trwa ładowanie...

Petru apeluje o uczestnictwo w "Marszu wolności" organizowanym przez PO

"Jesteśmy wspólnie w stanie współpracować i działać".

Petru apeluje o uczestnictwo w "Marszu wolności" organizowanym przez PO
d386hqz
d386hqz

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru zaapelował do wszystkich zwolenników, sympatyków i członków ugrupowania o udział 6 maja w "Marszu wolności". Demonstracja, którą organizuje PO, ma rozpocząć się o godz. 13 na placu Bankowym.

"To ważny moment, aby pokazać, że nie tylko w Polsce, ale w Europie opozycja, pomimo w wielu przypadkach istotnych różnic programowych w sprawach racji stanu, działa wspólnie i pokazuje wszystkim, że jesteśmy w stanie współpracować i działać" - mówił Petru na czwartkowej konferencji prasowej.

Kto weźmie udział?

Błękitny "Marsz Wolności" Platformy ma rozpocząć się w sobotę, 6 maja o godz. 13 na placu Bankowym i zakończyć na placu Konstytucji. W marszu, oprócz działaczy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, mają wziąć udział m.in. Polskie Stronnictwo Ludowe, Związek Nauczycielstwa Polskiego, a także powołany w marcu ogólnopolski Samorządowy Komitet Protestacyjny, zrzeszający federacje samorządowe, sprzeciwiający się wszelkim próbom "ponownej centralizacji państwa".

Platforma - jak wynika z wcześniejszych zapowiedzi jej polityków - liczy, że "Marsz Wolności" zgromadzi ponad 100 tys. uczestników. Sama, jak w manifestacji przed rokiem, zamierza przywieźć do Warszawy kilkuset autokarami działaczy swej partii oraz innych chętnych do udziału w wydarzeniu.

d386hqz

Źródło: PAP

d386hqz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d386hqz