Trwa ładowanie...
d46fcps

Piaseczno. Próbowali okraść bankomat, teraz siedzą w areszcie

Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych przez stołecznych kryminalnych na próbie włamania do bankomatu w podwarszawskiej miejscowości. Dzięki ich szybkiej reakcji nie została skradziona znaczna suma pieniędzy. "Może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności", powiedziała podinsp. Magdalena Bieniak z Komendy Stołecznej Policji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piaseczno. Trzech mężczyzn próbowało okraść bankomat / foto ilustracyjne wyk. 2020-04-02
Piaseczno. Trzech mężczyzn próbowało okraść bankomat / foto ilustracyjne wyk. 2020-04-02 (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
d46fcps

Przez kilka ostatnich tygodni funkcjonariusze policji ze stołecznego wydziału kryminalnego prowadzili czynności związane z próbą włamania do bankomatu znajdującego się na terenie powiatu wołomińskiego. Udało im ustalić, kto może mieć związek z tym przestępstwem oraz sposób działania sprawców. Z informacji, które zdobyli kryminalni, jednoznacznie wynikało, że po nieudanym „skoku” osoby te najprawdopodobniej planować będą kolejne przestępstwo.

- Praca operacyjna policjantów bardzo szybko przyniosła efekty. W ich ręce trafiło trzech mężczyzn. Wszyscy zostali zatrzymani w momencie, kiedy o 4 nad ranem próbowali włamać się do bankomatu w podwarszawskiej miejscowości - przekazała Bieniak z KSP.

Jak się potem okazało, kradzież urządzenia, a z nim znacznej kwoty pieniędzy miała się odbyć po przecięciu kotw, które mocowały bankomat. Kryminalni znaleźli przy zatrzymanych przecinarkę plazmową oraz narzędzia, które miały ułatwić wykonanie zadania. Ponadto policjanci zabezpieczyli również pistolet hukowy i dwa pojazdy, którym poruszali się mężczyźni.

d46fcps

- Do badań trafił również samochód zabezpieczony w miejscu zamieszkania jednego z mężczyzn z przygotowaną na części ładownej liną stalową służąca do włamań do bankomatów oraz inne przedmioty, które mogły być wykorzystywane w przestępczym procederze- dodała.

Dwaj zatrzymani, 49-latek oraz 41-latek w przeszłości byli już karani. Przestępcza działalność mężczyzn miała związek z tzw. gangiem „Mutantów”, a ich 24-letni wspólnik miał na swoim koncie kradzież oraz włamanie. Usłyszeli już zarzuty za usiłowanie kradzieży z włamaniem i tymczasowo zostali aresztowani. Śledztwo w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie prowadzą policjanci ze stołecznego Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KSP.

Zobacz także:Radykalne decyzje władz. Zamknęli stolicę, policja wręcza olbrzymie mandaty

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46fcps

Podziel się opinią

Share
d46fcps
d46fcps