Trwa ładowanie...
d1bn9lv

Piąta rocznica śmierci bohaterskiego policjanta

W miejscu, gdzie zginął Andrzej Struj, stanęła kapliczka, w którą wmurowano tablicę pamiątkową informującą o zdarzeniu - „Zginął, bo nie przeszedł obojętnie wobec zła”
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piąta rocznica śmierci bohaterskiego policjanta
d1bn9lv

Był 10 lutego 2010 roku na warszawskiej Woli. Na przystanek podjechał tramwaj. Jeden ze stojących przy wiacie mężczyzn, rzucił koszem na śmieci w wagon. Na jego zachowanie zareagował wychodzący z tramwaju pasażer. Został zaatakowany przez napastnika i zraniony nożem. Na miejsce natychmiast wezwano karetkę pogotowia i policję. Mężczyzną, który zareagował okazał się mł. asp. Andrzej Struj, 42-letni policjant z 15-letnim stażem służby z wydziału wywiadowczo-patrolowego stołecznej komendy. Mimo błyskawicznie udzielonej pomocy medycznej zmarł w szpitalu. Pośmiertnie został awansowany do stopnia podkomisarza Policji oraz odznaczony "Krzyżem Zasługi za Dzielność" i nadano mu złotą odznakę "Zasłużony Policjant".

Upamiętniając piątą rocznicę tragicznej śmierci Andrzeja Struja na warszawskiej Woli wieniec złożyli Komendant Główny Policji generalny inspektor Marek Działoszyński i Komendant Stołeczny Policji inspektor Michał Domaradzki. W uroczystości uczestniczyli również Komendant Rejonowy Policji Warszawa IV inspektor Krzysztof Krzyżanowski, Naczelnik Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP młodszy inspektor Bogdan Krzyszczak oraz koledzy z wydziału. W tej doniosłej chwili uczestniczyli również przedstawiciele warszawskiej spółki tramwajowej.****

W miejscu, gdzie zginął Andrzej Struj, stanęła kapliczka, w którą wmurowano tablicę pamiątkową informującą o zdarzeniu - „Zginął, bo nie przeszedł obojętnie wobec zła”.


Zobacz także: Policjant na zakupach z dzieckiem zatrzymał mężczyznę z narkotykami

d1bn9lv

Podziel się opinią

Share
d1bn9lv
d1bn9lv