Trwa ładowanie...

Pielgrzymi i rowerzyści na ulicach. Potężne utrudnienia w stolicy

Mieszkańcy stolicy muszą liczyć się ze zmianami w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Pielgrzymi i rowerzyści na ulicach. Potężne utrudnienia w stolicy
d17f6z1
d17f6z1

W najbliższych dniach trudniej będzie przemieszczać się po Warszawie, na ulicach pojawią się m.in. rowerzyści i pielgrzymi. Kontynuowane będą obchody wybuchu powstania warszawskiego; na prawnym brzegu Wisły weekend zdominują wydarzenia kulturalne.

Stołeczny ratusz informuje, że pierwsze utrudnienia będą czekały na mieszkańców i kierowców już w czwartek wieczorem. Tego dnia o godz. 21 rolkarze wyjadą śladami powstańczych walk trasą: Krakowskie Przedmieście (pomnik M. Kopernika) – Królewska – Marszałkowska – gen. Andersa – Stawki – Okopowa – Towarowa – Raszyńska – Żwirki i Wigury – Racławicka – Odyńca – al. Niepodległości – Puławska – al. Szucha – Al. Ujazdowskie – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście.

Obchody 72. rocznicy wybuchu powstania oraz koncert

Natomiast w piątek, od ok. godz. 16.30 do godz. 20, w związku z uroczystościami pod Pomnikiem Pomordowanych Mieszkańców Woli na Skwerze Pamięci zamknięta dla ruchu będzie ul. Leszno (od al. Solidarności do ul. Okopowej). Stąd też, ok. godz. 19 rozpocznie się przemarsz na trasie: Okopowa – Wolska – Redutowa – Park Powstańców Warszawy. Autobusy linii E-2, 171, 190 oraz 520 zostaną skierowane na trasę objazdową.

Również w piątek utrudnienia nie ominą Saskiej Kępy, na stadionie PGE Narodowy odbędzie się koncert. W związku z tym od godz. 17 do 21 wyłączony z ruchu indywidualnego (z wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe, pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych) będzie obszar Saskiej Kępy. Jeśli po koncercie duża grupa widzów będzie chciała wracać do centrum pieszo, policja może zamknąć dla ruchu mostu Poniatowskiego i fragment al. Jerozolimskich (między rondami de Gaulle’a i Waszyngtona)
.

d17f6z1

Pielgrzymki

Również w piątek oraz w sobotę z Warszawy wyruszają pielgrzymki do Częstochowy. W piątek, w godz. 7–10 pielgrzymi przejdą ulicami: Senatorska, Elektoralna, Chłodna, Żelazna, al. Solidarności, Leszno, Górczewska; w godz. 7.30–9 ulicami: Deotymy, Elekcyjna, Batalionu "Parasol", Olbrachta, Stroma, Strąkowa, Oświatowa, Człuchowska, Świetlików, Słomiana, Okrętowa, Sternicza, Lazurowa, Szeligowska; w godz. 8.30–10 ulicami: Rodziewiczówny, Ostrobramska, Płowiecka, Trakt Lubelski, Wał Miedzeszyński.

W sobotę pielgrzymi w godz. 7.15 – 12.30 przejdą ulicami: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Al. Ujazdowskie, Belwederska, Sobieskiego, al. Rzeczypospolitej, Prymasa Hlonda, Orszady, Kokosowa, Nowoursynowska, Rosoła, Relaksowa; w godz. 7.15–10 ulicami: Długa, Podwale, Senatorska, Chłodna, Towarowa, pl. A. Zawiszy, Grójecka, al. Krakowska.

To nie koniec sobotnich wydarzeń, zaplanowano dwa zgromadzenia publiczne, które mogą spowodować utrudnienia w ruchu; odbędą się w godz. 12–15.30 i 14–16 w ścisłym centrum miasta.

Masa Powstańcza 2016

Również w sobotę odbędzie się przejazd rowerowy Masa Powstańcza 2016. Start z parkingu przy Muzeum Powstania Warszawskiego, na ul. Przyokopowej w godz. 7–22 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się i postoju po obu stronach ulicy. Ulica zostanie ponadto zamknięta w godz. 11–22. Rowerzyście w godz. 17–21 przejadą ulicami: Przyokopowa – Grzybowska – Towarowa – Okopowa – Dzielna – al. Jana Pawła II – al. „Solidarności” – pl. Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska – pl. Powstańców Warszawy – Świętokrzyska – Nowy Świat – Al. Jerozolimskie – Marszałkowska – pl. Konstytucji – Śniadeckich – pl. Politechniki – Nowowiejska – al. Niepodległości – Chałubińskiego – Al. Jerozolimskie – al. Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Prosta – rondo Daszyńskiego – Prosta – Przyokopowa.

d17f6z1

Otwarta Ząbkowska

Ponadto najbliższa sobota i niedziela to kolejny weekend festiwalu Otwarta Ząbkowska na wyłączonym z ruchu fragmencie ul. Ząbkowskiej. Festiwal zajmie odcinek od ul. Targowej do Brzeskiej. Ruch drogowy zostanie tu zamknięty o północy z piątku na sobotę, ponownie samochody wrócą tu w nocy z niedzieli na poniedziałek. Swoje trasy zmienią autobusy komunikacji miejskiej.

Memoriał Królaka

Wreszcie w niedzielę odbędzie się kolarski VII Memoriał Stanisława Królaka. W godz. 5–20 wyłączone z ruchu będą ulice w rejonie Traktu Królewskiego. Wyścig zostanie rozegrany na trasie okrężnej ze startem i metą przy Krakowskim Przedmieściu. Runda prowadzi ulicami: Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Moliera – pl. Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Karowa – Furmańska – Bednarska – skwer Hoovera – Krakowskie Przedmieście. Ponadto, przez cały dzień wyłączona z ruchu będzie ul. gen. Tokarzewskiego-Karaszewicza.

d17f6z1

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronie www.infoulice.um.warszawa.pl , a szczegółowe informacje nt. zmian w komunikacji miejskiej na stronie www.ztm.waw.pl .

Źródło:(PAP)

d17f6z1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17f6z1