Trwa ładowanie...

Pierwsza gwiazdka Michelin dla polskiej restauracji!

Warszawskie Atelier Amaro dostało prestiżowe wyróżnienie

Pierwsza gwiazdka Michelin dla polskiej restauracji!
d1lquik
d1lquik

W zeszłym roku Michelin przyznał Atelier Amaro Wschodzącą Gwiazdkę. W tym roku restauracja zyskała pierwszą w Polsce gwiazdkę Michelin. Restauracja powstała zaledwie kilkanaście miesięcy temu, w 2011 roku. Jej założycielem i szefem kuchni jest Wojciech Modest Amaro, który
wcześniej pracował w najbardziej uznanych restauracjach na całym świecie.

To pierwsze takie wyróżnienie przyznane polskiej restauracji. Atelier Amaro - miejsce reklamowane jako restaurcja, gdzie natura spotyka się z nauką, dostało jedną gwiazdkę w prestiżowym przewodniku gastronomicznych po krajach całego świata firmy Michelin, którego nowa edycja została opublikowana dzisiaj. Oznacza to, że warszawski lokal został uznany za "godny uwagi". Można dostać jeszcze dwie gwiazdki ("warto odwiedzić") i trzy ("zobacz koniecznie").

Atelier Amaro mieści się przy ulicy Agrykola 1. Miejsce nie posiada stałego menu, natomiast swoim gościom oferuje menu degustacyjne w różnych konfiguracjach (od 145 złotych do 280 złotych za osobę). Daje to możliwość prezentacji możliwości, jakie daje bogactwo naturalne Polski. Potrawy są dodatkowo serwowane według specjalnego kalendarza. Jest w nim podział na pory roku i 52 tygodnie. Wszystko opiera się wyłącznie na polskich składnikach.

d1lquik
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lquik