Trwa ładowanie...

Pierwsze Dyktando Warszawskie. Tekst przygotuje prof. Bralczyk

Uczestnicy zmierzą się z tekstem o Warszawie. Przeczyta go Beata Tadla.

Share
Pierwsze Dyktando Warszawskie. Tekst przygotuje prof. Bralczyk
d1ez0ho

Kochasz mowę ojczystą i uwielbiasz Warszawę? Teraz będziesz miał okazję, by sprawdzić swoje umiejętności! Stołeczny ratusz zaprasza do wzięcia udziału w pierwszej edycji Dyktanda Warszawskiego.

Wydarzenie odbędzie się 25 marca o godz. 14.00 w Sali Starzyńskiego na IV piętrze Pałacu Kultury i Nauki . Uczestnicy zmierzą się z tekstem na temat stolicy, którego autorem oraz przewodniczącym jury jest prof. Jerzy Bralczyk. Dyktando poprowadzi Beata Tadla, mistrz Mowy Polskiej z 2010 roku.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, trzeba spełnić pewne warunki. - Do udziału w Dyktandzie Warszawskim zapraszamy uczestników powyżej 16 roku życia spełniających następujące warunki: rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w jednym z warszawskich urzędów skarbowych lub są studentami/uczniami uczelni warszawskich lub są bezrobotnymi zarejestrowanymi w Urzędzie Pracy m. st. Warszawy - informuje stołeczny ratusz.

d1ez0ho

Do 17 marca trzeba również wysłać zgłoszenie, które można wypełnić na stronie: www.um.warszawa.pl/dyktando/

Jak zapewnia ratusz, na mistrzów ortografii czekają atrakcyjne nagrody. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

Źródło: UM Warszawa/Wawalove.pl

d1ez0ho

Podziel się opinią

Share
d1ez0ho
d1ez0ho