Pierwsze Dyktando Warszawskie. Tekst przygotuje prof. Bralczyk

Uczestnicy zmierzą się z tekstem o Warszawie. Przeczyta go Beata Tadla.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwsze Dyktando Warszawskie. Tekst przygotuje prof. Bralczyk

Kochasz mowę ojczystą i uwielbiasz Warszawę? Teraz będziesz miał okazję, by sprawdzić swoje umiejętności! Stołeczny ratusz zaprasza do wzięcia udziału w pierwszej edycji Dyktanda Warszawskiego.

Wydarzenie odbędzie się 25 marca o godz. 14.00 w Sali Starzyńskiego na IV piętrze Pałacu Kultury i Nauki . Uczestnicy zmierzą się z tekstem na temat stolicy, którego autorem oraz przewodniczącym jury jest prof. Jerzy Bralczyk. Dyktando poprowadzi Beata Tadla, mistrz Mowy Polskiej z 2010 roku.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, trzeba spełnić pewne warunki. - Do udziału w Dyktandzie Warszawskim zapraszamy uczestników powyżej 16 roku życia spełniających następujące warunki: rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w jednym z warszawskich urzędów skarbowych lub są studentami/uczniami uczelni warszawskich lub są bezrobotnymi zarejestrowanymi w Urzędzie Pracy m. st. Warszawy - informuje stołeczny ratusz.

Do 17 marca trzeba również wysłać zgłoszenie, które można wypełnić na stronie: www.um.warszawa.pl/dyktando/

Jak zapewnia ratusz, na mistrzów ortografii czekają atrakcyjne nagrody. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

Źródło: UM Warszawa/Wawalove.pl

Przeczytaj też:  Kradł za tysiące, wpadł na kradzieży... skarpet

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.