Trwa ładowanie...

Pierwsze Dyktando Warszawskie. Tekst przygotuje prof. Bralczyk

Uczestnicy zmierzą się z tekstem o Warszawie. Przeczyta go Beata Tadla.

Pierwsze Dyktando Warszawskie. Tekst przygotuje prof. Bralczyk
d450zux
d450zux

Kochasz mowę ojczystą i uwielbiasz Warszawę? Teraz będziesz miał okazję, by sprawdzić swoje umiejętności! Stołeczny ratusz zaprasza do wzięcia udziału w pierwszej edycji Dyktanda Warszawskiego.

Wydarzenie odbędzie się 25 marca o godz. 14.00 w Sali Starzyńskiego na IV piętrze Pałacu Kultury i Nauki . Uczestnicy zmierzą się z tekstem na temat stolicy, którego autorem oraz przewodniczącym jury jest prof. Jerzy Bralczyk. Dyktando poprowadzi Beata Tadla, mistrz Mowy Polskiej z 2010 roku.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, trzeba spełnić pewne warunki. - Do udziału w Dyktandzie Warszawskim zapraszamy uczestników powyżej 16 roku życia spełniających następujące warunki: rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w jednym z warszawskich urzędów skarbowych lub są studentami/uczniami uczelni warszawskich lub są bezrobotnymi zarejestrowanymi w Urzędzie Pracy m. st. Warszawy - informuje stołeczny ratusz.

d450zux

Do 17 marca trzeba również wysłać zgłoszenie, które można wypełnić na stronie: www.um.warszawa.pl/dyktando/

Jak zapewnia ratusz, na mistrzów ortografii czekają atrakcyjne nagrody. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

Źródło: UM Warszawa/Wawalove.pl

d450zux
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d450zux