Trwa ładowanie...
d338e82

Pierwszy od pół wieku wilk w Kampinoskim Parku Narodowym. Mamy nagranie [WIDEO]

Oto wielki powrót tego gatunku do puszczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwszy od pół wieku wilk w Kampinoskim Parku Narodowym. Mamy nagranie [WIDEO]
d338e82

Przypomnijmy, że dziś pisaliśmy o niezwykłym, przyrodniczym wydarzeniu. - Udało się potwierdzić obecność wilków w naszym parku - poinformował Adam Olszewski kierownik stacji bazowej ZMŚP "Kampinos". Uspokaja również, że zwierzęta trzymają się z dala od człowieka. Ten fakt zarejestrowały też kamery, a Kampinos udostępnił je na swojej stronie internetowej.

Park dysponuje bowiem specjalnym systemem bezinwazyjnego monitoringu zwierząt, z wykorzystaniem fotopułapek. Co warte podkreślenia, pracownicy zaobserwowali wilka już dwa lata temu, jednak wtedy doszli do wniosku że jest to gatunek migrujący. Teraz udało się potwierdzić jego stałą obecność, m.in. w momencie korzystania z wodopoju.

- Fakt, że w naszym parku pojawiły się wilki dowodzi, że kampinoska przyroda jest w bardzo dobrej kondycji, a przybyłe drapieżniki uzupełnią brakujące ogniwo w łańcuchu pokarmowym kampinoskiego ekosystemu przez co staną się naturalnym selekcjonerem i reduktorem populacji jeleniowatych i dzika w KPN - przekazał Adam Olszewski. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie tutaj .

d338e82

Przeczytajcie też: W Wiśle znalazło się 100 mln litrów ścieków? "Nie było innego wyjścia"

d338e82

Podziel się opinią

Share
d338e82
d338e82