Trwa ładowanie...

Pierwszy szympans urodzony w naszym ZOO otrzymał imię Tytus!

Na cześć kultowego komiksu Papcio Chmiela - „Tytus, Romek i AʼTomek”! [ZDJĘCIA]

Pierwszy szympans urodzony w naszym ZOO otrzymał imię Tytus!
d1anqud
d1anqud

Przywilej nadania maluchowi imienia przypadł jego honorowemu opiekunowi – mistrzowi polskiego komiksu, autorowi wszystkich ksiąg przygód Tytusa, Romka i AʼTomka, Henrykowi Jerzemu Chmielewskiemu.

Papcio Chmiel z entuzjazmem zareagował na pomysł adopcji szympansa i nadania mu imienia Tytus: – Cieszę się, że ród Tytusów nie zaginie, i mam nadzieję, że na uroczystość „chrztu” zjadą się do zoo wszyscy czytelnicy noszący to wspaniałe, słynne imię cesarzy rzymskich! - powiedział.__

To właśnie ukazująca się od 1957 roku seria komiksów „Tytus, Romek i AʼTomek”, która wyznaczyła poziom komiksowej narracji, warsztatu i humoru w twórczości dla młodszych czytelników, przyniosła Henrykowi Jerzemu Chmielewskiemu największą popularność. Mimo swojego wieku (w ubiegłym roku skończył 90 lat!) mistrz polskiego komiksu nadal jest aktywnym twórcą, a na księgach przygód Tytusa, Romka i AʼTomka – tych starszych i zupełnie nowych – wychowują się już następne pokolenia.

"Nowy" Tytus przyszedł na świat 4 stycznia 2014 roku, jego rodzicami są Kimberly i Patrick. Matka troskliwie opiekuje się maluchem, a całą szympansią rodzinkę można już zobaczyć w pawilonie dla małp człekokształtnych w stołecznym ogrodzie zoologicznym. Z okazji nadania imienia najmłodszemu mieszkańcowi tego pawilonu wkrótce pojawi się w warszawskim zoo nowa tablica informacyjna, a wydawnictwo Prószyński Media (wydawca komiksów o słynnej małpie) będzie wspierało finansowo działalność Fundacji Rozwoju Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego „Panda” w zakresie opieki nad małym Tytusem.

d1anqud

Dzisiaj, 6 lutego, zarówno kultowy bohater komiksów, niesforny szympans Tytus de Zoo, jak i najmłodszy przedstawiciel tego gatunku z warszawskiego zoo obchodzą imieniny. Wszystkiego najlepszego!

d1anqud
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1anqud