Trwa ładowanie...
d1c23ku

Pijani Polacy zaatakowali izraelską wycieczkę? Jest odpowiedź warszawskiej policji

W izraelskich mediach pojawiła się informacja, że dwóch pijanych Polaków zaatakowało zagranicznych uczniów w centrum Warszawy. Jeden z nich miał zostać postrzelony przez ochroniarza. Głos w tej sprawie zabrała stołeczna policja, która zaprzecza, że taki incydent miał miejsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grupa Żydów zaatakowana w stolicy?
Grupa Żydów zaatakowana w stolicy? (PAP)
d1c23ku

"The Times of Izrael" poinformował, że do zdarzenia miało dojść w niedzielę. Grupa izraelskich uczniów wchodziła do autokaru przed hotelem Novotel. Towarzyszył im ochroniarz. Nagle w pojeździe pojawiło się dwóch Polaków, którzy mieli być pod wpływem alkoholu.

Jak wynika z informacji portalu, jeden z nich wyciągnął nóż i zaczął grozić ochroniarzowi, który strzelił w kierunku mężczyzny. "Jego stan nie jest na razie znany" - podaje "The Times of Izrael".

Informacja wywołała niemałe kontrowersje w sieci. Jonny Daniels, prezes fundacji From the Depths opublikował na Twitterze zdjęcia domniemanego sprawcę i jego ofiarę, dodając, że jest "bombardowany" doniesieniami o ataku na grupę izraelskich studentów.

d1c23ku

"Właśnie rozmawiałem z warszawską policją, która na razie powiedziała mi, że nie wiedzą o tym incydencie. Fake news?" - pyta Daniels.

Tymczasem do sprawy odniosła się stołeczna policja. "Nie było żadnego postrzału. Nikt nie próbował dostać się do żadnego autokaru" - czytamy na Twitterze. Funkcjonariusze podkreślają, że "z dotychczasowych ustaleń i informacji przekazanych przez wspominanego w tekście ochroniarza nie ma żadnych związków z antysemityzmem, ani nacjonalizmem".

Wiadomo jedynie, że nietrzeźwy mężczyzna, który uczestniczył w zdarzeniu, trafił do Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych. Jednak policjanci podkreślają, że w tym miejscu nie było żadnej zagranicznej wycieczki studenckiej ani innych cudzoziemców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1c23ku

Podziel się opinią

Share
d1c23ku
d1c23ku