Trwa ładowanie...

Piknik Naukowy odbędzie się na Narodowym!

190 namiotów, blisko tysiąc pokazów!

Share
Piknik Naukowy odbędzie się na Narodowym!
d179oav

W tym roku odbędzie się już 17. edycja Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Jego termin ustalono na 15 czerwca. Miejscem imprezy będzie Stadion Narodowy czytamy na stronach Polskiego Radia.

- Stadion Narodowy jest nie tylko miejscem, ale też partnerem, który może podkreślić że Piknik Naukowy nie jest tylko dla freaków nowych technologii, naukowców czy kujonów. Piknik jest dla każdego, kto ma w miarę otwartą głowę - powiedział Polskiemu Radiu Robert Firmhofer, dyrektor CNK.

- Piknik to jest przykład połączenia wspaniałej marki Centrum Kopernika, doświadczenia i marki Polskiego Radia z tym, co staramy się na Stadionie wdrażać - mówi Marcin Herra prezes spółki PL 2012.

d179oav

Umowa między Polskim Radiem, Centrum Nauki Kopernik i przedstawicielami Stadionu Narodowego została podpisana na 5 lat. Plan piknikowych wydarzeń jest już gotowy. W tym roku na temat przewodni Pikniku wybrano "Życie".

Na XVII Pikniku Naukowym będzie można zobaczyć kości dinozaurów, wyrobić sobie kartę biometryczną, wykonać operację na czaszce wydrukowanej techniką 3D, poznać tajemnice ludzkiego mózgu, uczestniczyć w wielu eksperymentach i naukowych zabawach.

Pierwszy Piknik Naukowy odbył się 14 czerwca 1997 roku na Rynku Nowego Miasta. Wzięło w nim udział 17 warszawskich instytucji naukowych i dydaktycznych, które w 13 namiotach prezentowały doświadczenia i pokazy z fizyki, archeologii i medycyny. Piknik odwiedziło ponad 3 000 osób, co uznano za spory sukces. W 2006 roku na Piknik przyszło już ok. 150 tys. osób. Od 2008 roku Piknik Naukowy jest organizowany wspólnie przez Polskie Radio oraz Centrum Nauki Kopernik.

d179oav
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d179oav