Trwa ładowanie...
d2geo81

Piknik Rodzinny Kopa Praga

Piknik sportowy na Pradze, podczas którego swoje umiejętności zaprezentują drużyna futbolowa Crusaders Warszawa oraz drużyna rugby Legia Warszawa
Share
Piknik Rodzinny Kopa Praga
d2geo81

Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Dzielnicy Pragi-Północ zaprasza na Piknik Rodzinny Kopa Praga 2014, który odbędzie się w niedzielę 25 maja 2014 r. o godz. 12:00 na terenie Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ul. Kawęczyńskiej 44 na Pradze .

Czytaj również: Rusza druga edycja akcji "Warszawa Czyta"**

Kopa Praga 2014 to festiwal sportowy dla dorosłych i dzieci, podczas którego swoje umiejętności sportowe zaprezentują Crusaders Warszawa - drużyna futbolu amerykańskiego oraz Legia Warszawa - drużyna rugby. Odbedą się pokazowe mecze drużyn, występy cheerleaderek, atrakcje (gry i zabawy) dla dzieci, konkursy z nagrodami i upominkami, a także nabór do sekcji sportowych obu drużyn.

d2geo81

Futbol amerykański jest najpopularniejszym sportem w USA. To najszybciej się rozwijająca dyscyplina sportowa w Polsce. Od 2006 r. w Polsce powstało już 74 drużyn czynnie uprawiających ten rodzaj sportu w 5 zawodowych ligach na terenie całego kraju.

Sekcja rugby powstała w 2012 roku, pomysłodawcą założenia sekcji byli kibice Legii Warszawa, którzy od kilku lat trenowali rugby w innych warszawskich klubach. Sekcja przez rok działania ma obecnie 80 licencjonowanych zawodników sekcji męskiej oraz 25 licencjonowanych zawodniczek sekcji żeńskiej i około 20 juniorów, którzy aktywnie uczestniczą w treningach. Sekcja męska zaczęła grę od II ligi polskiego rugby, w której póki, co jest liderem i ma najlepsze rokowania, jeżeli chodzi o awans do I ligi. W rundzie jesiennej wygrała wszystkie mecze a teraz w rundzie wiosennej - rewanżowej - wygrała już swój
pierwszy mecz z drużyną z Nowego Sącza. Sekcja Żeńska startuje w turniejach o mistrzostwo Polski, plasując się na szóstym lub piątym miejscu.

Czytaj również: Majówka teatralna na Pradze Południe

d2geo81

Podziel się opinią

Share
d2geo81
d2geo81