ycipk-1mbexd

Piotr Jaworski nowym burmistrzem Białołęki

Dotychczas pełnił funkcję zastępcy burmistrza Adama Grzegrzółki, który podał się do dymisji po incydencie z jazdą po pijanemu na rowerze
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Jaworski nowym burmistrzem Białołęki
ycipk-1mbexd

Radni dzielnicy Białołęka wybrali nowego burmistrza. Został nim Piotr Jaworski, który dotychczas pełnił funkcję zastępcy burmistrza Adama Grzegrzółki. Ten podał się do dymisji po incydencie z jazdą po pijanemu na rowerze. Jechał w okolicach placu Zamkowego rowerem Veturilo, miał we krwi 0,9 promila alkoholu.

Być może zwiodła mnie ciepła czerwcowa noc, i fakt, że o wpół do czwartej rano jazda na rowerze po zupełnie wyludnionym placu wydawała się czymś bezpiecznym i nie przyszło mi do głowy, że może mieć tak przykre konsekwencje - powiedział Adam Grzegrzółka - Widocznie w wieku 33 lat, zdarza się jeszcze popełniać "błędy młodości". Zawsze byłem i jestem przeciwnikiem prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Nigdy nie wsiadam za kierownicę samochodu nawet po przysłowiowym "małym piwie". Martwi mnie, że ten niefortunny incydent, rzuci poważny cień na moją dotychczasową pracę, której poświęcam się w pełni i którą staram się wykonywać z maksymalnym zaangażowaniem, sumiennie i rzetelnie, nierzadko pracując po kilkanaście godzin dziennie. Burmistrza broniło bardzo wiele osób, również radni dzielnicy wysyłali do władz partii sygnały, że woleliby, aby zachował stanowisko.

Nowy burmistrz, Piotr Jaworski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UW oraz Studium Podatkowego dla Doradców i Ekspertów Podatkowych. Pracował w Naczelnej Radzie Zrzeszeń Handlu i Usług i był ekspertem prawno-gospodarczym Krajowej Izby Gospodarczej. Ma 31 lat.

ycipk-1mbexd

Wiceburmistrzem pozostał Piotr Smoczyński, a na nowego członka zarządu wybrano Mariusza Budziszewskiego. Nowy zastępca burmistrza jest z wykształcenia prawnikiem i ekonomistą. Jest także radcą prawnym wpisanym na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Podziel się
ycipk-1mbexd
ycipk-1mbexd
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1mbexd