Trwa ładowanie...
d1xlj46

Piotr Woźniak-Starak. Pogrzeb w Fuledzie na Mazurach zgodny z prawem? Sanepid sprawdza

Piotr Woźniak-Starak został pochowany dwa tygodnie temu w rodzinnej posiadłości w Fuledzie na swoich ukochanych Mazurach. Teraz trwa analiza, czy pogrzeb odbył się zgodnie z przepisami.
Share
Piotr Woźniak-Starak. Pogrzeb na rodzinnej posesji w Fuledzie
Piotr Woźniak-Starak. Pogrzeb na rodzinnej posesji w FuledzieŹródło: East News
d1xlj46

Pogrzeb milionera Piotra Woźniaka-Staraka odbył się w posiadłości w Fuledzie na Mazurach.

Jeszcze przed pogrzebem informowano o braku zgody olsztyńskiego sanepidu na pochówek na posesji.

Urząd wydał wówczas w tej sprawie komunikat. "Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że nieprawdziwe są wszelkie medialne doniesienia mówiące o tym, że rodzina zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka dostała specjalne zezwolenie, żeby pochować go na terenie rodzinnej posiadłości na Mazurach. Takiej decyzji nie podjęła ani powiatowa, ani wojewódzka stacja sanepidu".

d1xlj46

Jednak przepisy stanowią, że dopuszczony jest pochówek w katakumbach, jeśli miejsce pochówku nie ma szkodliwego wpływu na otoczenie.

Jak informuje "Super Express", aktualnie gromadzona jest niezbędna dokumentacja, a Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Giżycku poddał go analizie. – Nie możemy udzielać informacji o naszych ustaleniach - brzmi jedyny komentarz w tej sprawie.

Gazeta twierdzi, że jeśli jednak okaże się, że doszło do nieprawidłowości, możliwe, że będzie konieczna ekshumacja zwłok Piotra Woźniaka-Staraka. Decyzje powinny zapaść w najbliższych tygodniach.

– Będziemy sprawdzać, czy nadzór budowlany wydał zgodę na wybudowanie katakumb – mówi Wirtualnej Polsce Janusz Dzisko, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.

d1xlj46

Pogrzeb Piotra Woźnaka-Staraka

Uroczystości pogrzebowe podzielone były na dwa dni. W czwartek 29 sierpnia w Konstancinie-Jeziornie odbyła się msza żałobna w intencji Piotra Woźniaka-Staraka. Uroczystość odprawiło sześciu księży. Do żałobników zwrócił się ks. Kazimierz Sowa.

Następnego dnia odbył się pogrzeb. Jak relacjonował po uroczystości "Fakt", ceremonia miała miejsce w posiadłości rodziny Staraków w Fuledzie. Kondukt żałobny przeszedł przez teren aż do miejsca pochówku, które było wyjątkowe. Trumnę niósł między innymi ochroniarz producenta.

Za trumną szła żona Piotra Woźniaka-Staraka Agnieszka i siostra Julia, tuż za nimi jego rodzice Anna Starak i Jerzy Starak. Dalej szła reszta rodziny i przyjaciele. W sumie w uroczystości brało udział ok. 80 osób.

d1xlj46

Miejsce pochówku było bardzo dokładnie przygotowane. Tragicznie zmarły producent spoczął pod pięknym łukiem z bluszczu i fioletowych hortensji. Na grobie leży duży ciemny kamień, na którym wyryto imię, nazwisko, datę urodzenia i śmierci milionera.

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Co się stało?

Przypomnijmy, że 39-letni producent zaginął w nocy z 17 na 18 sierpnia na jeziorze Kisajno na Mazurach. Piotra Woźniaka-Staraka szukano pięć dni.

d1xlj46

Około godziny 4 rano miejscowe służby dostały informację o łodzi zakłócającej ciszę nocną. Policjanci, którzy przybyli na miejsce znaleźli motorówkę, na której nikogo nie było. W niedzielę rano na brzegu jeziora Kisajno znaleziono 27-letnią kobietę. Zeznała, że była na motorówce z Piotrem Woźniakiem-Starakiem. Oboje mieli wpaść do wody podczas jednego z manewrów.

Zobacz też: Krzyki w studiu. Zaczęło się od słów Jarosława Kaczyńskiego

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1xlj46

Podziel się opinią

Share
d1xlj46
d1xlj46