Trwa ładowanie...
d2wupc9

PiS chce podziału Mazowsza. Jarosław Kaczyński zapowiada stworzenie województwa Warszawa

Jarosław Kaczyński zapowiedział podział województwa mazowieckiego podczas konwencji partii w Siedlcach. Lider PiS-u chce, by powstały dwa, nowe województwa: jedno miałoby się składać z Warszawy i okolic, drugie z pozostałej części Mazowsza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Jarosław Kaczyński chce podziału województwa mazowieckiego
Warszawa. Jarosław Kaczyński chce podziału województwa mazowieckiego (East News, Fot: Adam Burakowski/REPORTER)
d2wupc9

Jarosław Kaczyński stwierdził, że taki podział rozwiąże problem zawyżania przez Warszawę dochodu na mieszkańca w obrębie Mazowsza.

Prezes PiS-u zaznaczył, że jest świadomy kłopotów mieszkańców, które z tego wynikają. Województwo mazowieckiego z punktu widzenia przeciętnych dochodów jako całość jest bardzo wysoko ze względu na bardzo wysokie dochody w Warszawie. Jednak dochody w pozostałej części województwa mazowieckiego, dalej od stolicy, są znacząco niższe.

– My tę sprawę będziemy chcieli załatwić, bo to nawet mimo pewnych posunięć w odniesieniu do UE, bo takie posunięcia zostały rzeczywiście podjęte, jest za mało. Po prostu trzeba będzie to zrobić w ten sposób, że będzie województwo Warszawa i okolice i województwo mazowieckie – powiedział Kaczyński.

d2wupc9

Zobacz także: Zmieńmy język w przestrzeni publicznej. Akcja WP: #stopmowienawiści

Prezes PiS ocenił, że swego rodzaju aferą był stosunek poprzedniej władzy do okręgu siedlecko-ostrołęckiego. – My chcemy, żeby te ziemie się rozwijały, my jesteśmy za polityką zrównoważonego rozwoju i to nie tylko w słowach, ale także w czynach. Robiliśmy to już w czasie naszych poprzednich rządów – powiedział.

Według Jarosława Kaczyńskiego podział województwa mazowieckiego i stworzenie województwa Warszawa, to jedyne rozwiązanie, które zamknie kwestię dochodu w tym regionie Polski.

Źródło: IAR

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2wupc9

Podziel się opinią

Share
d2wupc9
d2wupc9