Trwa ładowanie...
d4mp2fv

PiS próbował zablokować, PO nie pozwoliło. Były szef ABW wszedł do rady Muzeum Powstania Warszawskiego

– Kiedy zapytaliśmy na komisji kultury o to, dlaczego Krzysztof Bondaryk znalazł się w radzie, usłyszeliśmy, że wskazał go prezydent Trzaskowski - stwierdził radny Piotr Mazurek z PiS. Na byłym szefie ABW ciążą zarzuty. Mimo to wszedł do rady Muzeum Powstania Warszawskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Bondaryk był szefem ABW w latach 2008-2013
Krzysztof Bondaryk był szefem ABW w latach 2008-2013 (PAP, Fot: Marcin Obara)
d4mp2fv

- Nie powinno być żadnych wątpliwości w kwestii kompetencji członków rady tak ważnej instytucji. Jakie doświadczenie ma pan Bondaryk, aby pełnić taką funkcję? - zapytał w rozmowie z gpcodziennie.pl radny Dariusz Lasocki.

Radni stolicy wybrali nowy skład rady Muzeum Powstania Warszawskiego. Wszedł do niego Krzysztof Bondaryk, były szef ABW w rządzie Donalda Tuska. Generał w zeszłym roku usłyszał zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków.

- Kiedy zapytaliśmy na komisji kultury o to, dlaczego Krzysztof Bondaryk znalazł się w radzie, usłyszeliśmy, że wskazał go prezydent Rafał Trzaskowski. I kropka - stwierdził Piotr Mazurek z PiS. - My też mieliśmy uwagi do niektórych nazwisk, ale postanowiliśmy poprzeć uchwałę – stwierdził Jarosław Szostakowski z PO.

d4mp2fv

W trakcie sesji Michał Szpądrowski z PiS powiedział, że podległa Bondarykowi służba jest oskarżana o inwigilowanie jednej z radnych.

Zobacz także: Izraelski dziennikarz o konferencji w Warszawie: to nie jest konferencja pokojowa. Tłumaczy dlaczego

Źródło: gpcodziennie.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4mp2fv

Podziel się opinią

Share

d4mp2fv

d4mp2fv