Trwa ładowanie...
d3lr9he

Pisał cytaty z Biblii, został zwolniony. Jest akt oskarżenia

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko kierowniczce Ikei, która zwolniła pracownika po tym jak umieścił na wewnętrznym firmowym forum intranetowym cytaty z Biblii. Szczegóły w artykule.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Jest akt oskarżenia dla kierowniczki z Ikei
Warszawa. Jest akt oskarżenia dla kierowniczki z Ikei (PAP)
d3lr9he

Do zdarzenia doszło w czerwcu ubiegłego roku, jeden z pracowników sklepu Ikea odmówił wówczas udziału w "dniu solidarności z osobami LGB", twierdząc że jest to niezgodne z jego poglądami. Tego dnia mężczyzna poprosił o urlop na żądanie. Kiedy w firmowym intranecie ukazał się artykuł promujący LGBT, pracownik na wewnętrznym forum zamieścił cytaty z Biblii na temat homoseksualizmu.

Warszawa. Uznała, że słowa mężczyzny wykluczają część pracowników

Jak donosi portal TVP Info, takie działanie nie spodobało się kierowniczce firmy ds. zarządzania zasobami ludzkimi, która uznała, że jego słowa wykluczają część pracowników sklepu.

d3lr9he

Mężczyzna miał napisać na forum dwa cytaty: "Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich" oraz "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość".

"Zobacz także: Sławomir Nowak usłyszał zarzuty. Leszek MillerMiller komentuje"

Zaraz po tym pracownik został zwolniony przez kobietę.

d3lr9he

Warszawa. Doszło do naruszenia konstytucyjnych praw człowieka

Jednak warszawska prokuratura nie podziela zdania kierowniczki sieci handlowej i skierowała do sądu akt oskarżenia. Prokuratura argumentuje, że Konstytucja RP gwarantuje każdemu wolność sumienia i religii, jak również swobodę wyrażania poglądów.

Kobieta odpowie teraz za ograniczane praw pracowniczych ze względu na wyznanie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3lr9he

Podziel się opinią

Share
d3lr9he
d3lr9he