Trwa ładowanie...

PKiN zaprasza na urodziny. Będą koncerty, tort... i pokemony

Rok temu podczas obchodów rocznicy oddania do użytku Pałacu Kultury i Nauki warszawiaków zabawiał Tetris - tym razem przyszła pora na nową, popularną grę PokemonGo.

PKiN zaprasza na urodziny. Będą koncerty, tort... i pokemony
d2d4bl8
d2d4bl8

22 lipca 1955 roku oddano do użytku jeden z najważniejszych budynków w Polsce - Pałac Kultury i Nauki. Z okazji jego 61 urodzin, na mieszkańców Warszawy czeka moc atrakcji.

W piątek na placu Defilad odbędzie się świętowanie kolejnej rocznicy oddania do użytku PKiN-u. Został wzniesiony w ciągu zaledwie trzech lat i po dziś dzień pozostaje najwyższym budynkiem w kraju. To też jeden z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych budynków stolicy − był "darem narodu radzieckiego dla narodu polskiego”.

Rok temu po raz pierwszy zorganizowano huczne obchody urodzin Pałacu: z tej okazji na fasadzie budynku został udostępniony interfejs do gry w Tetris, a na Placu Defilad czekała na warszawiaków moc atrakcji przygotowanych przez PKiN oraz ratusz: food trucki, strefa gracza, a także koncert na żywo Orkiestry Placu Defilad.

I tym razem Pałac Kultury i Nauki będzie obchodzić swoje kolejne urodziny. Mieszkańcy stolicy do godziny 18 będą mogli za darmo obejrzeć wystawę pamiątek związanych z PKiN: wśród nich znajdą się m.in. eksponaty z nadal remontowanej Sali Kongresowej. Z kolei Muzeum Techniki zaprasza do wzięcia udziału w „Grze Pałacowej”, podczas której będzie trzeba przejść przez pomieszczenia w Pałacu: m.in. Teatr Lalka, Kinotekę, Muzeum Ewolucji, punkt informacji czy Muzeum Domek dla Lalek.

d2d4bl8

Atrakcje przygotowano również dla najmłdoszych: malowanie buziek, pokazy baniek mydlanych oraz dużo konkursów i zagadek. O godz. 17 każdy warszawiak będzie mógł poczęstować się kawałkiem urodzinowego tortu.

Wieczorem w Teatrze Studio odbędzie się koncert Marcina Świątkiewicza z orkiestrą barokową Arte dei Suonatori. Początek o godz. 20. Wstęp na koncert jest płatny. Bilety ulgowe kosztują 40 złotych, a normalne - 60 złotych.

Na zakończenie imprezy urodzinowej na wszystkich gości czeka taneczna fiesta w latynoskich rytmach z muzyką na żywo. Początek o godz. 21 na pl. Defilad.

Pokemonowy prezent od ratusza

Niespodziankę przygotował również warszawski urząd miasta. - W ramach urodzin Pałacu, wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak ufunduje wabiki dla graczy PokemonGo. - mówi Bartosz Milczarczyk, rzecznik prasowy stołecznego ratusza. - Pan prezydent interesuje się nowymi technologiami i nie da się ukryć, że Pokemonmania opanowała również stolicę. Chcemy, by gracze zafascynowali nową grą mogli uczestniczyć w urodzinach PKiN-u. * *

d2d4bl8

Pokemon Go to gra mobilna, która wykorzystuje aparat fotograficzny smartfona oraz GPS. Jej celem jest łapanie Pokemonów znajdujących się w okolicy. Gra jest jednocześnie jednym z największych fenomenów ostatnich lat. Dostępna jest zaledwie od kilku dni, a już została uznana za największą mobilną grę nie tylko w USA, lecz również w Polsce.

Od 16:30 do 20:30 na placu Defilad pojawią się wabiki - miejsca w których mozliwe będzie dla graczy złapanie kolejnych Pokemonów. Na razie dokładne miejsce nie jest znane: byc może będą to okolice przy ul. Świętokrzyskiej.

d2d4bl8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d4bl8