Trwa ładowanie...
d17ce73

Pl. Grzybowski otwarty dla fanów deskorolki

Dzielnica i mieszkańcy przychylili się do prośby deskorolkowców. Na razie na próbę
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pl. Grzybowski otwarty dla fanów deskorolki
d17ce73

Fani deskorolki upodobali sobie to miejsce po remoncie placu, gdy na Grzybowskim pojawiła się równa i gładka nawierzchnia, idealna do uprawiania ich ulubionego sportu. Bardzo szybko jednak doszło do konfliktu z mieszkańcami okolicznych bloków, głównie dlatego, że deskorolkarze lubili jeżdzić po placu także w bardzo późnych godzinach. Doszło jednak w tej sprawie do porozumienia.

Na razie deskorolkarze pojeżdżą po placu Grzybowskim na próbę - przez trzy miesiące, na określonych zasadach: będą mogli jeździć tylko wyznaczoną 30-metrową alejką (bliżej jezdni przecinającej plac). Będą mogli korzystać z niej w określonych godzinach (do końca sierpnia między godz. 10 a 17, we wrześniu od 17 do 21). Nie będą mogli jeżdzić po placu w niedzielę. Jeśli deskorolkarze nie dostosują się do tych zasad, interweniować będzie Straż Miejska.

Po okresie próbnym obie strony określą, czy pomysł działa i czy utrzymać taki system w przyszłości.

d17ce73

Fani deskorolki będą mogli korzystać z pl. Grzybowskiego już od poniedziałku. Tego dnia zamontują też tablice z zasadami jazdy w tym miejscu. Zarząd Terenów Publicznych przesunie blokady utrudniające jazdę.

Podziel się
Podziel się

Podziel się opinią

Share

d17ce73

d17ce73
d17ce73