ycipk-2e522y

Pl. Grzybowski otwarty dla fanów deskorolki

Dzielnica i mieszkańcy przychylili się do prośby deskorolkowców. Na razie na próbę
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pl. Grzybowski otwarty dla fanów deskorolki
ycipk-2e522y

Fani deskorolki upodobali sobie to miejsce po remoncie placu, gdy na Grzybowskim pojawiła się równa i gładka nawierzchnia, idealna do uprawiania ich ulubionego sportu. Bardzo szybko jednak doszło do konfliktu z mieszkańcami okolicznych bloków, głównie dlatego, że deskorolkarze lubili jeżdzić po placu także w bardzo późnych godzinach. Doszło jednak w tej sprawie do porozumienia.

Na razie deskorolkarze pojeżdżą po placu Grzybowskim na próbę - przez trzy miesiące, na określonych zasadach: będą mogli jeździć tylko wyznaczoną 30-metrową alejką (bliżej jezdni przecinającej plac). Będą mogli korzystać z niej w określonych godzinach (do końca sierpnia między godz. 10 a 17, we wrześniu od 17 do 21). Nie będą mogli jeżdzić po placu w niedzielę. Jeśli deskorolkarze nie dostosują się do tych zasad, interweniować będzie Straż Miejska.

Po okresie próbnym obie strony określą, czy pomysł działa i czy utrzymać taki system w przyszłości.

ycipk-2e522y

Fani deskorolki będą mogli korzystać z pl. Grzybowskiego już od poniedziałku. Tego dnia zamontują też tablice z zasadami jazdy w tym miejscu. Zarząd Terenów Publicznych przesunie blokady utrudniające jazdę.

Podziel się
Podziel się
ycipk-2e522y
ycipk-2e522y
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2e522y