Trwa ładowanie...

Plac Defilad zamieni się w ogród

Zbliża się kolejna edycja akcji "Miasto i Ogród"

Plac Defilad zamieni się w ogród
dq8losf
dq8losf

Już w pierwszy weekend czerwca Płyta Główna przed wejściem do Pałacu Kultury i nauki zazieleni się i zamieni w ogród. To wszystko za sprawą projektu noszącego nawę nomen omen "Plac Defilad". Akcja ma ożywić to miejsce i nadać mu bardziej przyjaznego wyglądu. Poprzednią edycję, która przyciągnęła niemal 3 tysiące osób, organizatorzy umieścili obok Fabryki Norblina. Tym razem warszawiacy będą mogli uprawiać własne warzywa, zioła i hodować kwiaty na Płycie Głównej przy PKiN.

Rośliny będzie można sadzić 6 i 7 czerwca w godz. od 10:00 do 16:00 pod okiem profesjonalnego ogrodnika, który doradzi i odpowie na wszystkie pytania. Dla wyjątkowych miłośników ogrodnictwa przygotowano niespodziankę. Każdy chętny będzie mógł posiadać własny ogródek w tym olbrzymim, miejskim ogrodzie. Wystarczy wysłać swoje zgłoszenie do 4 czerwca na fanpage Miasto i Ogród .

W ramach „Miasta i Ogrodu” tradycyjnie pojawi się wiele atrakcji towarzyszących: Stowarzyszenie ArtAnimacje zorganizuje cykl warsztatów o najnowszych miejskich trendach, a Towarzystwo Inicjatyw Twórczych poprowadzi programy animacyjne, m.in. dla seniorów. Miłośnicy innowacyjnych rozwiązań w motoryzacji będą mogli przetestować elektryczne BMW i3.

Organizatorzy na wszystkich chętnych czekają z narzędziami, sadzonkami, rękawicami, konewkami i profesjonalnym doradztwem ogrodnika. Wspólnemu sadzeniu będą towarzyszyły również inne wydarzenia:

dq8losf

6 czerwca

12:00 Zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki
21:00 Ptapty Tour Bus Launch Party - Skubas | support: Piotr Zioła / pl. Defilad

7 czerwca
10.30 Śniadanie / barStudio
12.00 Marcin Masecki / pl. Defilad
12.00 Zrób sobie… ogród / Dzieci na Placu Defilad /Cafe Kulturalna

dq8losf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dq8losf