Trwa ładowanie...

Płacili za kebaby fałszywymi banknotami!

Całą noc próbowali wymieniać banknoty w Warszawie. Nad ranem zatrzymała ich policja

Płacili za kebaby fałszywymi banknotami!
d1z3pvh
d1z3pvh

Policjanci ze Śródmieścia zostali powiadomieni tuż po 4:00 rano, że w jednym z barów w al. Solidarności ktoś próbował zapłacić za jedzenie podrobionym banknotem. Z relacji pracowniczki jadłodajni wynikało, że 10 minut wcześniej około 20-letni mężczyzna rozmienił u niej 100 złotych. Ekspedientka zauważyła, że to fałszywe pieniądze dopiero po odejściu jego oraz jego kolegi. Chwilę później do restauracji przyszedł inny mężczyzna i również chciał rozmienić stuzłotowy banknot. Pracownik zauważył od razu, że to fałszywka i nie przyjął pieniędzy. Za rogiem czekały na nich inne osoby. Cała grupa odeszła al. Jana Pawła II w stronę Żoliborza.
Policjanci zaczęli szukać opisanych osób. Kilkaset metrów dalej zauważyli trzech mężczyzn. Mieli oni przy sobie banknoty o różnych nominałach. Policjanci zaczęli podejrzewać, że są to właśnie rozmienione pieniądze. Wtedy z jednej z pobliskich restauracji wyszła kompanka kontrolowanych mężczyzn. Policjanci weszli do knajpy, z której dopiero co kobieta wyszła i zapytali o ostatni zakup. Okazało się, że 17-letnia dziewczyna zapłaciła fałszywym banknotem za jedzenie. Cała grupa została zatrzymana. Wszyscy trafili do komendy policji przy ul. Wilczej w Śródmieściu. Badanie alkomatem wykazało u zatrzymanych od 0,5 do 1,3 promila.

Policjanci zabezpieczyli do badań sprzęt komputerowy podejrzanych, by sprawdzić, czy nastolatkowie nie zajmowali się produkcją fałszywych banknotów. Śródmiejska prokuratura wszczęła już śledztwo w tej sprawie.

d1z3pvh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z3pvh