Trwa ładowanie...

Plaga kradzieży i dewastacji veturilo! [WIDEO]

Najgorzej jest na Pradze Północ

Share
Plaga kradzieży i dewastacji veturilo! [WIDEO]
d2v30xx

W bieżącym sezonie funkcjonowania rowerów miejskich w Warszawie zaginione rowery były odnajdywane już 2 500 razy. W tej liczbie ponad 800 przypadków to porzucenia jednośladów na ulicach, klatkach schodowych czy pod blokami. - informuje Veturilo. Operator zgłosił na policję już 230 zdarzeń, co zaowocowało ujęciem 40 sprawców, w sprawie których toczą się teraz postępowania. W ciągu ostatnich 2 miesięcy już 3 000 rowerów trafiło do serwisu, który usuwał usterki spowodowane umyślnymi działaniami i wandalizmem.

Najwięcej zniszczeń odnotowywanych jest w następujących lokalizacjach: Stalowa, północne i południowe wejście do ZOO, pl. Hallera, Metro Kabaty – Ursynów, Piotra Skargi – Targówek i Książeca/Rozbrat. Największymi problemami dla obsługi są próby wyrwania rowerów z elektrozamków (dochodzi do zniszczenia roweru i stojaka), sporadyczne, acz dotkliwe kradzieże oraz niepoprawne zwracanie jednośladów na Bemowie.

Operator przypomina przy okazji, że stacje Bemowo Bike nie są wyposażone w zamki elektroniczne, które automatycznie przyjmują zwrot. Kończąc wypożyczenie należy przypiąć rower do stojaka zamkiem szyfrowym, a następnie przycisnąć „Zwrot” na terminalu i postępować zgodnie ze wskazówkami na wyświetlaczu.

d2v30xx

Nextbike Polska rozpoczął niedawno współpracę z firmą City Security. Kooperacja to odpowiedź na dewastacje czy kradzieże rowerów Veturilo i Bemowo Bike, do jakich sporadycznie dochodzi w całej Warszawie. Współpraca zakłada m.in. dozór i patrolowanie stacji rowerowych Veturilo i Bemowo Bike przez ekipy firmy, jak również podejmowanie przez nie interwencji wobec sprawców dewastacji lub kradzieży rowerów czy osób, które stwarzają takie podejrzenie – włącznie z ich zatrzymaniem i natychmiastowym przekazaniem Policji i Straży Miejskiej.

- Dbając o bezpieczeństwo miejskich rowerów będziemy wykorzystywać naszą wiedzę i doświadczenie w ochronie osób i mienia – także w zapewnianiu bezpieczeństwa obiektów o indywidualnej specyfice. Charakter tego zadania to okazja do zastosowania przez nas unikalnych metod, jakie opracowaliśmy pod kątem tej współpracy – mówi Łukasz Karczewski z zarządu City Security.

Czy to poprawi sytuację? Zobaczymy. Oczywicie problemy z wypożyczeniem roweru miejskiego to nie tylko wina rowerzystów, o czym możecie sie przekonać oglądając film przesłany nam przez naszego czytelnika.

Przeczytajcie też: Przedszkola w Warszawie będą tańsze!

d2v30xx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v30xx
d2v30xx