Trwa ładowanie...

Plaża, deptak i molo. Zagospodarują teren przy Zalewie Żyrardowskim

Zalew został wybudowany w latach 80-tych na potrzeby działających Zakładów Lniarskich. Oddano go do użytku w latach 90-tych.

Plaża, deptak i molo. Zagospodarują teren przy Zalewie Żyrardowskim
d1nx8mc
d1nx8mc

Jedyne na Mazowszu Zachodnim otwarte kąpielisko, Zalew Żyrardowski, wejdzie w XXI wiek. Jest decyzja w sprawie zagospodarowania terenu wokół niego.

W ciągu dwóch lat mają powstać ścieżki rowerowe wokół Zalewu, nowa plaża, przystań dla sprzętu wodnego, deptak, molo, restauracja z tarasem na wodzie, brodziki dla dzieci, siłownie zewnętrzne, parkingi i zaplecze socjalne, z prysznicami i sanitariatami. Nie zabraknie też małej infrastruktury, nowych lamp, koszy i przystanku dla rowerów. Miasto chce też wybudować drogę dojazdową, ze specjalną pętlą autobusową.

Inwestycja ma kosztować około pięć mln zł. - Prace powinny ruszyć w przyszłym roku - mówi Lucjan Chrzanowski, wiceprezydent Żyrardowa. Ich zakończenie przewidywane jest przed sezonem 2018 roku.

Zalew został wybudowany w latach 80-tych na potrzeby działających Zakładów Lniarskich. Oddano go do użytku w latach 90-tych. Od tamtej pory obiekt czekał na zagospodarowanie.

Źródło: (IAR/KL)

d1nx8mc
d1nx8mc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nx8mc