Trwa ładowanie...

Płock. Koronawirus u podopiecznych i pracowników DPS

U jednej z podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Płocku potwierdzono koronawirusa. Następnie przeprowadzono testy, które wykazały zakażenie u pięciu innych pensjonariuszy i czterech osób z personelu.

Share
Płock. Testy potwierdziły koronawirusa w DPS
Płock. Testy potwierdziły koronawirusa w DPS Źródło: East News, Fot: Piotr Hukalo
d4myoit

Badania na koronawirusa wśród mieszkańców i personelu DPS przeprowadzono w sobotę. Dzień wcześniej test wykazał zakażenie u jednej z pensjonariuszek, która trafiła do szpitala.

- Dotarły do nas wyniki badań. Mamy wraz z pierwszym, wykrytym wcześniej przypadkiem, łącznie dziesięć potwierdzonych, przy czym na terenie DPS jest pięciu podopiecznych z pozytywnym wynikiem testów, a cztery pozostałe osoby to pracownicy. Wszyscy przebywają w izolacji - powiedział PAP dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku Cezary Dusio.

d4myoit

Na kwarantannę skierowano 13 osób z personelu. - Te osoby mają testy negatywne. Będziemy dziś rozmawiać z sanepidem, co dalej - podkreślił Dusio. Dyrektor przekazał, że w poniedziałek ma zebrać się sztab kryzysowy zwołany przez prezydenta miasta Andrzeja Nowakowskiego.

Obecnie płocki DPS zatrudnia ok. 80 osób, które pracują w systemie zmianowym. Opiekuje się 80 pensjonariuszami. Testy przeprowadzono w sobotę u wszystkich podopiecznych i całego personelu placówki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4myoit

Podziel się opinią

Share
d4myoit
d4myoit