Trwa ładowanie...
pkp intercity
29-11-2017 08:11

Pluskwy pogryzły pasażera. Jechał pociągiem do Warszawy

Mężczyzna wykupił miejsce w wagonie sypialnym.

Pluskwy pogryzły pasażera. Jechał pociągiem do Warszawy
d4bd7oh
d4bd7oh

Pan Marek jechał pociągiem z Wiednia do Warszawy i z pewnością na długo zapamięta tą podróż. Tuż po dotarciu do stolicy Polski zauważył na swoim ciele bolesne i swędzące zaczerwienienia. Lekarz dermatolog stwierdził, że przyczyną są ukąszenia pluskiew.

Sytuacja miała miejsce 23 października. Mężczyzna wykupił miejsce w wagonie sypialnym, aby móc wygodnie spędzić kilkugodzinną podróż. Pierwsze niepokojące objawy zauważył już godzinę po przyjeździe na dworzec w Warszawie, skąd udał się w dalszą podróż do Białegostoku. "Myślałem, że ten ból i wysypka na moim ciele jest tylko chwilowym zjawiskiem" - twierdzi pan Marek.

Objawy nie ustępowały, dlatego niezwłocznie po przyjeździe do Białegostoku mężczyzna udał się do przychodni dermatologicznej, ale jak twierdzi nie został przyjęty. "Niestety ze względu na moje austriackie obywatelstwo, jak zarówno i austriackie-europejskie ubezpieczenie żadna z przychodni jak i szpital w Białymstoku nie zaoferował mi pomocy" - napisał w reklamacji. W związku z tym mężczyzna udał się następnego dnia do prywatnej kliniki dermatologicznej, gdzie stwierdzono, że został pogryziony przez pluskwy.

Pan Marek wysłał do PKP intercity reklamację usługi przewozowej, w której żąda zwrotu kosztów biletu, leczenia oraz zakupu leków. Spółka jeszcze nie rozpatrzyła wniosku.

d4bd7oh

W rozmowie z Wirtualną Polską argumentuje to przysługującym im terminem ustawowym, który w tym przypadku wynosi 30 dni i zdawkowo odnosi się do sprawy. "Reklamacja pasażera jest w trakcie rozpatrywania i informację o postępowaniu otrzyma zgodnie z terminem ustawowym, a więc w terminie 30 dni od daty wpływu zgłoszenia reklamacyjnego. Jednocześnie przypominamy, że każda reklamacja, jak i sprawy zgłaszane przez podróżnych, są rozpatrywane indywidualnie" - twierdzi Agnieszka Serbeńska, Rzecznik prasowy PKP Intercity.

źródło: WP.PL

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Znalazł grób czarnoskórego powstańca... w pół godziny. Kulisy historycznego odkrycia

d4bd7oh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bd7oh