Trwa ładowanie...

Po otwarciu Łazienkowskiego wzrosła liczba aut wjeżdżających do stolicy

"Znalazł się znów w czołówce najbardziej popularnych przepraw".

Share
Po otwarciu Łazienkowskiego wzrosła liczba aut wjeżdżających do stolicy
d3ybye3

Otwarcie mostu Łazienkowskiego przyczyniło się do wzrostu liczby pojazdów przekraczających codziennie Wisłę. Natężenie ruchu na Łazienkowskim przekroczyło już 100 tys. pojazdów na dobę. I mimo, że z pozostałych przepraw „ubyło” aut, łączna liczba pojazdów na mostach wzrosła o 20 tysięcy pojazdów.

W pewien sposób zadziałało tu prawo Lewisa-Mogridge’a mówiące, że zwiększenie przepustowości dróg miejskich nie prowadzi do lepszej jazdy, ponieważ ruch na takich jezdniach powiększa się tak, by maksymalnie wypełnić nową przestrzeń.

Zarząd Dróg Miejskich zmierzył dobowe natężenie ruchu pojazdów w październiku i listopadzie. - Różnice są bardzo wyraźne – informuje Zarząd- 28 października otworzyliśmy po odbudowie most Łazienkowski. Znalazł się znów w czołówce najbardziej popularnych przepraw.

Znów zajmuje on 3. miejsce w rankingu przepraw – w ciągu doby przejeżdża nim ponad 101 tys. pojazdów. Więcej jest tylko na moście Grota-Roweckiego (162 tys.) i Siekierkowskim (113 tys.). Na tym ostatnim natężenie ruchu spadło jednak w ciągu miesiąca o 23 proc. - w październiku jeździło tędy ponad 147 tys. pojazdów na dobę.

d3ybye3

Jeszcze większą ulgę odczuły dwa śródmiejskie mosty: Świętokrzyski i Poniatowskiego. Po otwarciu mostu Łazienkowskiego ruch na obu tych przeprawach spadł aż o 36 proc. To ponad 42 tys. pojazdów mniej. Niewielkie spadki odnotowaliśmy również na moście Śląsko-Dąbrowskim (o 4 proc.) i Gdańskim (o 8 proc.). W porównaniu z październikiem pojazdów przybyło na dwóch przeprawach na północy Warszawy: moście Skłodowskiej-Curie (wzrost o 4 proc.) i Grota-Roweckiego (wzrost o 2 proc.).

Łączna liczba pojazdów na mostach wzrosła z 569 346 w październiku 2015 do 594 196 w listopadzie. W 2014 r. średnie natężenie na mostach wynosiło 553 194 pojazdów na dobę.

d3ybye3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ybye3
d3ybye3