Trwa ładowanie...

Po pijanemu zdewastowali przystanek!

Skakali po ławce tak długo, aż wyłamali w niej szczeble. Po co?

Po pijanemu zdewastowali przystanek!
d1xxveh
d1xxveh

Późną nocą policyjny patrol natknął się na dwóch mężczyzn, którzy niszczyli przystanek przy ulicy Wólczyńskiej. 21-latek i 20-latek skakali po ławce zamontowanej w wiacie tak długo aż połamali w niej szczebelki.

Funkcjonariusze zareagowali natychmiast. 21-letni Adam C. i 23-letni Adrian G. zostali zatrzymani. Obaj mężczyźni byli pijani. Badanie alkomatem wykazało u Adama C. prawie 1,5 promila, zaś u 20-latka 1,6 promila alkoholu we krwi.**

Kolegów przewieziono do komendy i umieszczono w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieli, usłyszeli zarzuty za uszkodzenie mienia. Właściciel wycenił straty na kwotę 400 złotych. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Bez odpowiedzi pozostaje pytanie, po co to zrobili.

d1xxveh

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2013 roku straż miejska odnotowała 3811 zdarzeń w pojazdach komunikacji miejskiej oraz na przystankach i pętlach. Zdecydowaną większość (ponad 75 proc.) stanowiły zdarzenia dotyczące zagrożenia życia lub zdrowia ludzi, spożywania alkoholu, osób nietrzeźwych oraz zachowujących się agresywnie.

Same wiaty przystankowe były w zeszłym roku niszczone ponad 1572 razy, co kosztowało nas prawie 60 tys. zł!

W tym samym okresie mieszkańcy stolicy interweniowali u strażników 2275 razy. Dodatkowo zarejestrowano 1265 informacji przesłanych za pomocą SMS-a interwencyjnego. To dowód, że warszawiacy przestają tolerować bandyckie zachowania.

Niestety, dopóki nie zrozumiemy, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasze otoczenie,dopóty będziemy narzekać na pomalowane siedzenia w środkach komunikacji czy zniszczone przystanki.

d1xxveh
d1xxveh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xxveh