Trwa ładowanie...

PO porównuje rządy HGW z rządami Kaczyńskiego. "Fakty mówią za siebie"

- Nowa komunikacja, całkowicie odnowiony tabor autobusowy, tramwajowy wszystkie dokonania, które udało się osiągnąć, a o których ekipa PiS-u w ich kadencji nawet nie myślała, więc warto być wiarygodnym, warto mówić prawdę - tłumaczył poseł, Kierwiński.

PO porównuje rządy HGW z rządami Kaczyńskiego. "Fakty mówią za siebie"Źródło: East News, fot: Foto Olimpik
d4jm5zu

Kandydat Koalicji Obywatelskiej zorganizował konferencję na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki. - Stąd widać jak Warszawa przez ostatnie 12 lat zmieniła się na lepsze. To jest zupełnie inne miasto niż 12 lat temu - przekonywał Trzaskowski.

- W swojej kampanii rozmawiam z warszawiakami o przyszłości, o tym, co można zrobić, jakie są ich oczekiwania, co jeszcze można w Warszawie naprawić. Mój konkurent snuje wersje wydarzeń, które raczej przypominają science-fiction niż jakiekolwiek zakotwiczenie w rzeczywistości. Ja mówiłem o 19 dzielnicy, natomiast wszyscy warszawiacy wiedzą, że 19 dzielnica to po prostu Wisła - mówił poseł. Zaznacza, ze konkurent snuje wizje, które mało przystają do rzeczywistości.

East News
Źródło: East News, fot: Foto Olimpik

Trzaskowski przypomina, że Patryk Jaki często odwołuje się do dziedzictwa Lecha Kaczyńskiego w zarządzaniu Warszawą. - Z całym szacunkiem do pana prezydenta Kaczyńskiego, te porównania wypadają dosyć jednoznacznie - ocenił.

Obecny na konferencji był poseł, Marcin Kierwiński. Tłumaczył, że wiarygodność w polityce to podstawowa sprawa, wiarygodność to rzecz, która ma być głównym przesłaniem dla warszawiaków na kogo oddać głos - stwierdził.

d4jm5zu

- Pan minister Jaki na ostatniej konwencji PiS-u mówił, iż będzie kontynuował, to co zaczął PiS w latach 2002-2006. Przygotowaliśmy małą prezentację, która będzie pokazywać, co zrobił PiS przez 4 lata rządów i PO przez dwie kadencje - powiedział Kierwiński.

Poseł zaznacza, że Platforma dokończyła pierwszą linię metra i rozpoczęła budowę centralnego odcinka drugiej linii metra. - W przypadku PiS-u dwie oddane stacje - podkreślił. Dodał, że jeżeli chodzi o żłobki za ich kadencji 0, za kadencji PO 37. - Przedszkola 4 zbudowane, ale aż 12 zlikwidowano. Za czasów Platformy 35 zbudowano, które są całkowicie bezpłatne - powiedział.

- Jeżeli dziś słyszymy wielkie futurystyczne wizje pana Jakiego, „futurystyczne” mówię w cudzysłowie, to przypominam, już raz projekt przestrzeni technologicznej w Warszawie był rozpoczynany za czasów PiS, w 2005 roku - tłumaczył poseł. Przypomniał, że wtedy też miała powstawać specjalna strefa dla start-up-ów, skończyło się roztrwonieniem publicznych pieniędzy i skandalem.

Zobacz także: Jaki odpowiada Szczerbie. "To wykorzystanie tragedii w kampanii wyborczej"

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d4jm5zu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jm5zu