Trwa ładowanie...

Po raz pierwszy w Polsce! WIDEO

Bitwa Narodów czyli Rycerskie Mistrzostwa Świata w warszawskim Forcie Bema

Po raz pierwszy w Polsce! WIDEOŹródło: Eliminacje do Bitwy Narodów 2012
d2gakaj
d2gakaj

To będzie niezwykłe wydarzenie, które wszystkich fanów i zainteresowanych rycerskimi walkami i klimatem średniowiecza zabierze w zamierzchłą epokę zwiewnych sukien i bohaterskich wojowników. Bitwa Narodów - czyli po angielsku (w końcu jest to impreza międzynarodowa) "Battle of the Nations" - jest największym na świecie wydarzeniem w walkach rycerskich . Dwie pierwsze edycje odbyły się w Chocimiu na Ukrainie, w roku 2012 trzecia edycja odbędzie się 30 kwietnia - 3 maja 2012 roku w Warszawie.

W pierwszej edycji imprezy udział brały Ukraina, Rosja, Białoruś, Polska, a także Litwa , która dołączyła do biało - czerwonych. W roku 2011 do międzynarodowych reprezentacji dołączyły dołączyły Włochy, Niemcy i przedstawiciele kanadyjskiego Quebeck . W trzeciej, warszawskiej edycji Bitwy Narodów udział zapowiedziało aż piętnaście krajów, m.in. Nowa Zelandia , USA i Izrael.

Organizatorzy zapewniają, że przygotowania idą pełną parą. Stroje szyte są ręcznie, w taki sam sposób, jak przed wiekami. Również zbroje przygotowywane są w sposób tradycyjny.

A więc niedługo czeka nas najazd średniowiecznych rycerzy z całego świata. A jak było w poprzednich edycjach?

d2gakaj
d2gakaj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gakaj