Trwa ładowanie...

Pobiegną dla uczczenia niepodległości

W Biegu Niepodległości pobiegnie 15 tys. osób

Pobiegną dla uczczenia niepodległości
d13pg4d
d13pg4d

To już dwudziesta szósta odsłona Biegu Niepodległości. Na dziesięciokilometrowej trasie zmierzy się 15 tysięcy uczestników, wśród nich biegacze, amatorzy nordic walking i zawodnicy na wózkach.Sportowcy wyruszą na ulice Warszawy 11 listopada, punktualnie o godzinie 11.11.

XXVI Bieg Niepodległości to nie tylko impreza sportowa, zorganizowana dla uczczenia 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To także wiele akcentów historycznych i patriotycznych. W tym roku honorowym starterem biegu będzie córka rotmistrza Witolda Pileckiego, jednego z największych bohaterów polskiego ruchu oporu podczas II wojny światowej - mówi Renata Popek, dyrektor Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa. – Jak co roku uczestnicy biegu, ubrani w białe i czerwone koszulki, utworzą wielką flagę narodową, a tuż przed startem odśpiewają hymn państwowy – dodaje dyrektor Popek.

Bieg Niepodległości to jedna z najpopularniejszych imprez biegowych w naszym kraju. Liczba uczestników corocznie wzrasta. W tym roku na starcie obecnych będzie piętnaście tysięcy sportowców.

Zapisów na XXVI Bieg Niepodległości można dokonywać poprzez stronę internetową www.aktywnawarszawa.waw.pl

- Powoli zbliżamy się do osiągnięcia limitu, więc warto zapisać się jak najszybciej, ponieważ miejsc może zabraknąć – mówi Marcin Kuriata, kierownik działu Marketingu i Organizacji Imprez SCS Aktywna Warszawa. - W ramach pakietu każdy uczestnik otrzyma pamiątkową, biegową koszulkę, broszurę o rotmistrzu Pileckim, posiłek regeneracyjny i napój izotoniczny.

d13pg4d

Zmagania biegowe prowadzone będą w centrum Warszawy. Start i meta usytuowane będą w pobliżu skrzyżowania al. Jana Pawła II i ul. Stawki. Dziesięciokilometrowa, atestowana trasa będzie przebiegać al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi i ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości. Biegacze oraz zawodnicy na wózkach nawracają w prawo na wysokości ul. Rakowieckiej. Zawodnicy nordic walking będą mieli do pokonania, krótszą sześcio i półkilometrową trasę i wykonają nawrót na wysokości ul. Koszykowej. Wszyscy uczestnicy wracają drugą stroną al. Jana Pawła II do mety. Opis trasy i strefy startu znajduje się tutaj .

Tego dnia w okolicach trasy biegu należy spodziewać się utrudnień w ruchu. Na czas zawodów zamknięta będzie al. Jana Pawła II, ul. Chałubińskiego i al. Niepodległości do ul. Rakowieckiej – mówi Tadeusz Samul, kierownik Sekcji Organizacji Imprez SCS Aktywna Warszawa. – Ruch powinien zostać wznowiony około godziny 13:30.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie: www.aktywnawarszawa.waw.pl


d13pg4d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13pg4d