Trwa ładowanie...

Pobity 11-latek znaleziony na ulicy. Rodzice trafili do aresztu

Dziecko zostało przewiezione do szpitala

Pobity 11-latek znaleziony na ulicy. Rodzice trafili do aresztu
d4grck4
d4grck4

11-latek został znaleziony na ulicy Korotyńskiego w Warszawie. Chłopiec nosił ślady pobicia. Był też skąpo ubrany. Policja zatrzymała w tej sprawie jego rodziców. Oboje byli kompletnie pijani.

- Policja dostała zgłoszenie w tej sprawie w piątek ok. godz. 17.20 - mówi WawaLove.pl asp. Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej. - Przechodzący ulicą Korotyńskiego przechodzień zauważył płaczącego chłopca. Robert Opas z KSP dodaje, że chłopiec był skąpo ubrany, więc mężczyzna powiadomił służby. Dziecko zostało przewiezione do szpitala.

O sprawie poinformowano policję , która ustaliła, gdzie chłopiec mieszka. Po przyjechaniu na miejsce funkcjonariusze zastali nietrzeźwych rodziców - 36-letniego ojca i rok młodszą matkę. Oboje byli w stanie upojenia alkoholowego. Matka miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu, ojciec niewiele mniej. Zatrzymano ich, jako podejrzewanych o związek pobiciem. - Dalsze czynności w tej sprawie będą prowadzone, gdy wytrzeźwieją - mówi Opas.

Według radia Rmf.fm sprawcą pobicia był prawdopodobnie ojciec chłopca. Jednak policja podkreśla, że nie ma na to dowodów. - Zatrzymani w tej sprawie są i ojciec, i matka chłopca - mówi WawaLove.pl Rafał Retmaniak. - Mogło dojść do pobicia, ale jeszcze nie wiadomo przez kogo - precyzuje funkcjonariusz.

- Należy pochwalić postawę pana, który zainteresował się losem dziecka - podkreśla Robert Opas. I dodaje, że chłopiec zostanie jeszcze dziś w szpitalu, ale jego stan jest dobry. - Cała rodzina korzysta z opieki społecznej i jest pod opieką kuratora, ale nie było wcześniej żadnych interwencji, jeśli chodzi o przemoc wobec dzieci - dodaje funkcjonariusz.

d4grck4
d4grck4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4grck4