Trwa ładowanie...

Pociągi Inspiro wrócą dopiero w lutym?

Po listopadowym pożarze z kursowania wycofane zostały wszystkie składy. Czekają na ekspertyzę komisji

Pociągi Inspiro wrócą dopiero w lutym?
d4dsfln
d4dsfln

Kontrola Urzędu Transportu Kolejowego dotycząca pożaru w składzie pociągu Inspiro przedłuży się do lutego. Dopiero po jej zakończeniu składy nowoczesnego pociągu pojawią się z powrotem na torach stołecznego metra – informuje TVN24. Do pożaru w wagonie metra doszło 17 listopada, miesiąc po wprowadzeniu nowych pociągów.

Po pożarze z kursowania wycofane zostało wszystkie 5 pociągów typu Inspiro. Dalsze 9 jest już w stolicy, ale czeka na uzyskanie stosownych zezwoleń dopuszczających do ruchu. W fabryce w Nowym Sączu na przyjazd do Warszawy szykuje się kolejnych 21 składów. 20 pociągów ma docelowo kursować na II linii metra, pozostałe na I linii. Wartość umowy na dostarczenie Inspiro to 1,69 mld zł netto.

Prace kontroli Urzędu Transportu Kolejowego się przedłużają. Raport miał być początkowo gotowy w połowie grudnia, teraz jednak wiadomo, że powodu pożaru nie poznamy aż do lutego. Na razie pociągi zostały wycofane i tego się trzymajmy. Nie wiem czy do ruchu zostaną dopuszczone po zakończeniu prac komisji czy może wcześniej - mówi TVN24 Krzysztof Malawko, rzecznik prasowy warszawskiego metra .

d4dsfln
d4dsfln
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dsfln