Pociągiem na lotnisko Modlin? Umowa podpisana

Pierwsze pociągi ruszą za cztery lata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pociągiem na lotnisko Modlin? Umowa podpisana

Została podpisana umowa pomiędzy samorządem a PKP PLK w sprawie budowy bezpośredniej linii kolejowej do lotniska Warszawa-Modlin. Inwestycja ma zostać zakończona w 2020 roku.

Celem inwestycji będzie budowa brakującego odcinka torów, którym pociągi dotrą do lotniska Warszawa-Modlin . Na tą chwilę kursują co godzina pociągi Kolei Mazowieckich - jednak linia kończy się na 5 km przed lotniskiem. Wychodząc ze stacji Modlin pasażerowie z ciężkim bagażem muszą pokonać serię stromych schodów, by później przesiąść się do autobusu, który podwozi ich pod sam terminal.

W ramach inwestycji zostanie zbudowany 5-kilometrowy fragment torów prowadzących do terminala, układ drogowy oraz płyty akustyczne odgradzające linię kolejową. Na mocy podpisanej umowy, PKP PLK będzie głównym inwestorem budowy linii, a Mazowsze przekaże środki na aktualizację dokumentacji.

Obecnie opracowywana jest koncepcja przebiegu i kształtu nowej linii. Inwestycja ma zostać zakończona do 2020 roku. Jej wartość to ok. 120 mln zł i ma być dofinansowana z funduszy UE.

Przeczytajcie również: Czy miasto sprzedawało lokale po zaniżonej cenie? Sprawę bada prokuratura

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.