Trwa ładowanie...

Pod Ursynowem powstanie 2665-metrowy tunel!

Zbudują też nowy most! W środę ogłoszono przetarg

Pod Ursynowem powstanie 2665-metrowy tunel!
deblf4f
deblf4f

Premier Donald Tusk obiecywał przed referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz , że do końca 2013 roku zostaną rozpisane przetargi na budowę dwóch z trzech odcinków obwodnicy. - czytamy w gazecie.pl. Jak się jednak okazuje, nie rzucał słów na wiatr. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szuka właśnie wykonawców całości, czyli 18,5 km. W środę ogłoszono przetarg.

Budowa została podzielona na trzy odcinki:

- pierwszy, od węzła Puławska do węzła Przyczółkowa w Wilanowie (długości 4,6 km)* z tunelem pod Ursynowem* długości 2665 metrów
- drugi, do węzła Wał Miedzeszyński (długości 6,5) km z* mostem na wysokości ul. Podbiałowej w Wawrze*
- trzeci, do węzła Lubelska (długości 7,4 km).

W sumie powstaną tunel, most, gigantyczna estakada nad parkiem krajobrazowym i kilka węzłów komunikacyjnych.Wzdłuż całej trasy przewidziana jest też ścieżka rowerowa. GDDKiA czeka na oferty do 28 lutego. Na budowę przeznacza sumę 6,7 mld zł, całość ma być gotowa w latach 2018-19.

A to jeszcze nie koniec. W tym okresie (najbliższych 5 latach) ma zostać otwarte przedłużenie południowej obwodnicy, czyli brakujące 15 km autostrady A2 na wschód od Warszawy do Mińska Maz oraz cała trasa ekspresowa S17 Warszawa - Lublin od węzła Lubelska w kierunku Garwolina. GDDKiA zapowiada także przetarg na wschodnią obwodnicę Warszawy przez Wesołą.

deblf4f
deblf4f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deblf4f