Trwa ładowanie...

Podgrzewane drogi dla rowerów w Warszawie!

W Warszawie pojawiło się rozwiązanie, które w znanej z zamiłowania do rowerów Holandii jest dopiero w fazie projektowania i testów

Podgrzewane drogi dla rowerów w Warszawie!
d1nx8mc
d1nx8mc

Warszawscy rowerzyści nie mają łatwo zimą - ścieżki rowerowe nie są odśnieżane i koła często grzęzną w śniegowych zaspach. Do tego - jak czytamy na portalu Zielonego Mazowsza - Zarząd Oczyszczania Miasta od lat wykręca się od odpowiedzialności za ten fakt, tłumacząc się wysokimi kosztami czyszczenia chodników i ścieżek rowerowych z pokrywy lodowej.

Nowinki komunikacyjne i technologiczne docierają do nas często z dużym opóźnieniem względem krajów Europy Zachodniej. Jednak w Warszawie pojawiło się rozwiązanie, które w rowerowym królestwie - czyli Holandii -* jest dopiero w fazie projektowania i testów, a u nas zostało już wdrożone: odśnieżanie i odladzanie dróg dla rowerów przez ich podgrzewanie*. Tylko to ratuje warszawskich rowerzystów zimą.

Podgrzewanie działa na nieukończonej jeszcze drodze dla rowerów wzdłuż ul. Jagiellońskiej. Przebiegające pod drogą dla rowerów rury ciepłownicze bez problemu radzą sobie z nawet 13 centymetrami śniegu, które poprzedniego dnia spadły na Warszawę.

d1nx8mc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nx8mc