Trwa ładowanie...

Podpisano cztery umowy na budowę Południowej Obwodnicy Warszawy

Inwestycja ma zostać zrealizowana w 2020 roku.

Podpisano cztery umowy na budowę Południowej Obwodnicy Warszawy
d11b0qh
d11b0qh

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że zostały podpisane umowy na projekt, budowę oraz nadzór nad kolejnymi odcinkami Południowej Obwodnicy Warszawy. Chodzi o fragment inwestycji pomiędzy węzłami Puławska i Lubelska. Wykonawcy na realizację zadania będą mieli 41 miesięcy (bez okresów zimowych). Oznacza to, że najprawdopodobniej zakończenie prac nastąpi w sierpniu 2020 roku. Nadzór inwestycyjny będzie sprawować firma Egis Polska Inżynieria.

I tak, w przypadku tzw. zadania A - o długości 4,6 km, od węzła Puławska do węzła Przyczółkowa z budową tunelu pod Ursynowem, zwycięzcą okazała się firma Astaldi S.A. która chce nieco ponad 1,2 mld zł. Jeśli chodzi o zadanie B, długości ok. 6,5 km od węzła Przyczółkowa do węzła Wał Miedzeszyński wraz z mostem przez Wisłę, wygrały: turecki Gulemark oraz PBDiM Mińsk Maz za kwotę ok. 757 mln zł. I wreszcie zadanie C, długości niecałych 7,5 km od węzła Wał Miedzeszyński do węzła Lubelska z budową estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym, przypadło firmie Warbud S.A. za kwotę ok. 561 mln zł.

Przypomnijmy, że przy budowie tego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy powstaną: 18,5 km drogi ekspresowej z dwiema jezdniami po 3 pasy ruchu, pięć węzłów drogowych oraz urządzenia ochrony środowiska.

d11b0qh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11b0qh