Trwa ładowanie...
policja
Luiza Poreda
25-03-2013 10:13

Podrabiali i wprowadzali do obiegu podrobione banknoty

Policjanci z Woli zabezpieczyli sprzęt komputerowy oraz banknoty o nominałach 10, 50 i 100 złotych

Podrabiali i wprowadzali do obiegu podrobione banknoty
d3c0v6g
d3c0v6g

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali w Warszawie dwie osoby podejrzewane o podrabianie i wprowadzanie do obiegu podrobionych banknotów. Zatrzymani to mieszkańcy województwa mazowieckiego, w wieku 22 i 31 lat.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów zajmujących się sprawą wynika, że dwaj młodzi mężczyźni mogli wprowadzać w obieg fałszywe banknoty na terenie Mazowsza i ościennych województw. Młodszy z mężczyzn został zatrzymany w jednym z mieszkań na Bemowie, gdzie dwukrotnie zapłacił za dostawę jedzenia podrobionymi banknotami 10 i 20- złotowymi. O fakcie tym policjantów powiadomiła kierownik restauracji, który zorientował się, że pieniądze są fałszywe.

Wkrótce funkcjonariusze ustalili osobę, od której podejrzany dostał banknoty. W tym samym dniu, także drugi z mężczyzn został zatrzymany. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli i zabezpieczyli sprzęt komputerowy m.in. drukarki, które mogły służyć do popełniania przestępstw. Zabezpieczyli również piętnaście banknotów o nominałach 10, 50 i 100 złotych, noszących ślady sfałszowania. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.****

W prokuraturze rejonowej 22-latek usłyszał zarzut wprowadzania do obiegu fałszywych banknotów, natomiast 31-latek zarzut podrabiania pieniędzy. Wobec niego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za wprowadzanie w obieg fałszywych banknotów grozi kara do 10, a za podrabianie pieniędzy nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

d3c0v6g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c0v6g