Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
17-09-2018 12:03

Podsumowanie ECCO Walkathon. 400 000 złotych na rehabilitację dzieci

Za nami dziesiąta edycja ECCO Walkathon, największego charytatywnego spaceru świata, który odbył się na warszawskiej Agrykoli. 10 tysięcy osób wspólnie pokonało ponad 81 000 kilometrów, by ECCO mogło przekazać na cele charytatywne 364 944 złotych. Dodatkowo, dzięki zdjęciom ze spacerów, zebrano 40 000 złotych na alpakoterapię w warszawskim ZOO! Wspólnie na Agrykoli bawiło się i spacerowało 16 000 osób.

Share
Podsumowanie ECCO Walkathon. 400 000 złotych na rehabilitację dzieciŹródło: ECCO Walkathon
d2yzf4d

Uczestnicy ECCO Walkathonu mieli do wyboru dwie malownicze trasy o długości 6 i 10 kilometrów. Za każdy przebyty kilometr organizator akcji – ECCO, duński producent obuwia – przekazał 4 złote na konto wybranego projektu. W tym roku „wychodzone” pieniądze można było przeznaczyć na rehabilitację domową i turnusy rehabilitacyjne dla dzieciaków z Fundacji TVN „nie jesteś sam” lub na rehabilitację ruchową i neurologopedyczną podopiecznych Fundacji Radia ZET. uczestnicy pokonali łącznie ponad 81 000 kilometrów
i zebrali na cele charytatywne 364 944 złotych.

Tegorocznemu ECCO Walkathonowi towarzyszyła także akcja specjalna „Chodź pomóc”, w której za każde zdjęcie ze spaceru ECCO przekazało 40 złotych na alpakoterapię prowadzoną przez Fundację Panda w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Tym sposobem do kasy warszawskiego ZOO trafiło aż 40 000 złotych!

Spacer pod dobrą gwiazdą

ECCO Walkathon to nie tylko spacer charytatywny w gronie przyjaciół i znajomych, ale także impreza plenerowa z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej. Na warszawskiej Agrykoli dla wszystkich spacerowiczów zagrali Kamil Bednarek i Grzegorz Hyży. Imprezę poprowadzili: Agnieszka Kołodziejska i Szymon Majewski – ambasadorzy Fundacji Radio ZET oraz Dorota Gardias i Olivier Janiak – ambasadorzy Fundacji TVN nie jesteś sam.

d2yzf4d

W szczytnym celu spacerowali także znani i lubiani ambasadorzy ECCO Walkathonu, wśród nich: Paweł Płuska, Beata Tadla, Anna Guzowska, Przemysław Cypryański, Joanna Racewicz z synem, Katarzyna Burzyńska-Sychowicz z rodziną, aktorki z serialu „Na Wspólnej” – Julia Chatys, Katarzyna Ptasińska, Michalina Robakiewicz oraz Michał Baryza, finalista programu „Top Model”. W akcję zaangażowały się także influencerki – wśród nich m.in. Kinga Szkiert, Garbiela Chmiel oraz młoda influencerka prowadząca kanał Hejka tu Lenka.

Do tej pory w dziesięciu polskich edycjach ECCO Walkathonu udział wzięło ponad 163 tysiące ludzi, którzy niemal 33 razy okrążyli ziemię, by ECCO mogło przekazać łącznie blisko 5,7 miliona złotych na cele charytatywne!

Bardzo dziękujemy za każdy uśmiech i za każdy przebyty kilometr! Do zobaczenia za rok

d2yzf4d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yzf4d
d2yzf4d