Trwa ładowanie...
d1iuvni

Podziwiaj (lub krytykuj) warszawskie wieżowce!

Czy wiedzieliście, że w Europie Warszawa ustępuje tylko Moskwie i Frankfurtowi nad Menem pod względem wysokości zabudowy?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podziwiaj (lub krytykuj) warszawskie wieżowce!
d1iuvni

Zadrzyj głowę i podziwiaj (bądź krytykuj) warszawskie drapacze chmur! Grupa przewodnicka Eastern Station Warsaw zaprasza na wycieczkę szlakiem stołecznych wieżowców. Spacer "Z głową w chmurach" odbędzie się w najbliższą niedzielę. Nie każdy zdaje sobie bowiem sprawę, że w Europie Warszawa ustę*puje tylko Moskwie i Frankfurtowi nad Menem pod względem wysokości zabudowy. Dlaczego tyle wieżowców i kto się z kim ściga?* Który jest najdroższy, który najwyższy, a który najstarszy? Tego wszystkiego dowiecie się, jeśli stawicie się 27 października o godzinie 12:00 na ulicy Zielnej, przy północnym wejściu stacji Metra Świętokrzyska.

Jest to druga edycja tego spaceru . Poprzednim razem spacerowaliśmy 'z głową w chmurach' w styczniu - mówią przewodnicy - Mimo szczerych chęci, wielu z Was nie udało się dotrzeć na wycieczkę, syberyjskie mrozy powstrzymały niektórych. Zapraszamy zatem na powtórkę! Gwarantujemy temperaturę powyżej zera, a nawet postaramy się o brak deszczu!

W trakcie spaceru dowiemy się:
- gdzie mieści się najwyżej położona warszawska placówka dyplomatyczna?
- gdzie etatowi pracownicy nie otrzymują pensji?
- który budynek górował nad Warszawą po odzyskaniu niepodległości w 1918 r?
- gdzie jest korona dla pewnej architektonicznej perły?
- jak placyk o powierzchni 1ha pomieści 3 wieżowce?

Spacer odbywa się na zasadach free tour - jeżeli podobała Ci się wycieczka, zostaw przewodnikowi napiwek. Pamiętaj o ciepłym ubraniu.

d1iuvni

Zobacz także: "Pałac Kultury to pomnik Stalina, dar Stalina dla Warszawy i symbol*stalinizmu"*

*__*

Podziel się
Podziel się
d1iuvni

Podziel się opinią

Share

d1iuvni

d1iuvni