Trwa ładowanie...
d3hrzt3

Pogoda. Alert na Mazowszu. IMGW wydał ostrzeżenia

Na drogach wschodniego Mazowsza może być bardzo ślisko - ostrzegają synoptycy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami w sześciu powiatach woj. mazowieckiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Alert pogodowy na Mazowszu. Ślisko na jezdniach i chodnikach
Alert pogodowy na Mazowszu. Ślisko na jezdniach i chodnikach (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d3hrzt3

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami w województwie mazowieckim dotyczą powiatów: sokołowskiego, ostrowskiego, łosickiego, węgrowskiego, siedleckiego oraz Siedlec - wyjaśnia Polskie Radio.

Uważać powinni kierowcy, ale także piesi. Gołoledź może bowiem pojawić się również na chodnikach.

Tymczasem z prognoz ostrzeżeń IMGW wynika, że w poniedziałek ostrzeżenia przed oblodzeniem dotyczyć będą przeważającego obszaru kraju (poza krańcami południowo-zachodnimi i południowo-wschodnimi).

pogodynka/IMGW
Podziel się

"Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0 st. C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -2 st. C do 1 st C. przy gruncie od -4 st. C do -1 st. C" - czytamy w prognozie ostrzeżeń IMGW.

d3hrzt3

Sprawdź prognozę dla swojego regionu w serwisie Pogoda WP

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.

Przeczytaj też: Pogoda. Atak zimy. Prognoza na pierwszy tydzień grudnia

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Neumann ma dość słuchania o Piotrowiczu: jak można takie głupoty mówić?

d3hrzt3

Podziel się opinią

Share

d3hrzt3

d3hrzt3