Trwa ładowanie...
d4by8zr

Pogoda. Jesień jeszcze poczeka. Po mroźnym tygodniu wracają wysokie temperatury

Pogoda. Powiało chłodem. W Tatrach pojawił się śnieg. Dodatkowo silny wiatr obniża temperaturę. Ale synoptycy mają dla nas dobre informacje. Już od weekendu wróci na chwilę letnia aura. Zrobi się naprawdę ciepło i pogodnie. Będzie można zdjąć kurtki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Teraz wichury, deszcz i śnieg. Za kilka dni wracają wysokie temperatury
Pogoda. Teraz wichury, deszcz i śnieg. Za kilka dni wracają wysokie temperatury (WXCharts)
d4by8zr

Pogoda. Niska temperatura, deszcze i burze. Tydzień przywitał się typową jesienną aurą. Synoptycy ostrzegają przez silnymi porywami wiatru. Przez całą środę będzie niebezpiecznie - zwłaszcza na północy i wschodzie Polski.

Na Bałtyku utrzymuje się sztorm.

Na Pomorzu mogą występować burze z gradem lub krupą śnieżną. Temperatura nie przekroczy 16 stopni. Najzimniej będzie na Suwalszczyźnie - termometry pokażą ok. 12 stopni.

d4by8zr

W górach pojawił się śnieg.

Polska od początku tygodnia znajduje się pod wpływem niżu znad północno-zachodniej Rosji o nazwie Ignaz. Wraz z frontem z północnego zachodu napłynęły do nas chłodne masy powietrza. Jeszcze do weekendu dominować będzie zmienna aura z przelotnymi opadami deszczu, a silny i chłodny wiatr będzie dodatkowo skutecznie obniżał temperaturę odczuwalną.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

d4by8zr

Pogoda na weekend i kolejny tydzień

Jak prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa, już w piątek nad Niemcami pojawi się Gaia 1, czyli pogodny wyż, który przywędruje znad Atlantyku. Pod koniec tygodnia ponownie nastąpi przebudowa pola barycznego, ale tym razem w kierunku lepszej pogody i podczas weekendu na pogodę nie będziemy już narzekać, bo prawie w całym kraju słońca i pogodnego nieba nam nie zabraknie.

Na dodatek kiedy Gaia 1 znajdzie się nad Węgrami i dalej przemieszczać będzie się nad Morze Czarne, to ponownie z południowego zachodu zacznie do nas napływać cieplejsze powietrze śródziemnomorskie, które w sobotę odczują mieszkańcy zachodniej Polski, a w niedzielę już całego kraju.

Do połowy przyszłego tygodnia z dnia na dzień będzie coraz cieplej. We wtorek na zachodzie, a w środę w centrum i na południu nie wykluczone, że temperatura przekroczy nawet 25 stopni.

d4by8zr

Za tydzień w środę temperatura w Warszawie sięgnie 26 stopni.

Jesień rozpocznie się z letnim przytupem - słońcem i wysoką temperaturą.

   ventusky
(ventusky)

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Gdańska

   pogoda.wp.pl
(pogoda.wp.pl)

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Giżycka

   pogoda.wp.pl
(pogoda.wp.pl)

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Warszawy

   pogoda.wp.pl
(pogoda.wp.pl)

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Wrocławia

   pogoda.wp.pl
(pogoda.wp.pl)

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Zakopanego

   pogoda.wp.pl
(pogoda.wp.pl)

Uderzenie fali ciepła obrazuje animacja map pogodowych opracowana przez analityków francuskiego serwisu Meteociel. Widać na niej, jak w kolejnych dniach chłód, będzie ustępował pod naporem ciepła z południa Europy.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4by8zr

Podziel się opinią

Share
d4by8zr
d4by8zr