Trwa ładowanie...

Pogoda. Warszawa. W poniedziałek śnieg w stolicy i na Mazowszu

W Warszawie w poniedziałek może padać śnieg. Termometry pokażą 1 st. C.
Share
Warszawa. W poniedziałek prognozowane są opady śniegu
Warszawa. W poniedziałek prognozowane są opady śnieguŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Franciszek Mazur
d4fl2lo

W poniedziałek w woj. mazowieckim będzie zachmurzenie duże i wystąpią opady śniegu. Strefa opadów będzie przemieszczała się z południa na północ, zwłaszcza przez wschodnie powiaty. Na wschodzie województwa opady śniegu będą okresami o umiarkowanym natężeniu. Przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie do 10 cm na południowym wschodzie i do 15 cm na wschodzie, na pozostałym obszarze około 5 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od 0°C do 1°C. Będzie wiał wiatr początkowo słaby, wieczorem umiarkowany, północno-zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek na Mazowszu będzie zachmurzenie całkowite i wystąpią opady śniegu, na wschodzie województwa okresami o umiarkowanym natężeniu i tam przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm, na pozostałym obszarze o 5 cm. Temperatura minimalna wyniesie od -1°C do 0°C. Będzie wiał wiatr umiarkowany, nad ranem na wschodzie dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni. Wiatr miejscami może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Polsce. Do połowy tygodnia lekka zima, później cieplej

Do środy będzie chłodniej z opadami śniegu i śniegu z deszczem, dopiero od czwartku temperatura podskoczy o kilka kresek i śnieg zamieni się w deszcz.

d4fl2lo

Do środy pogodę w naszym kraju kształtować będą ośrodki niżowe, które z południa przemieszczać będą się na północ kontynentu. Pierwszy z nich znad Polski odejdzie w okolice Zatoki Botnickiej i tam ulegnie rozmyciu. Natomiast drugi z nich, operując na wschód od naszej granicy, idąc przez Ukrainę, zmierzał będzie ku krajom bałtyckim. Oczywiście obu ośrodkom niżowym towarzyszyć będą fronty atmosferyczne, które wędrując nad Polską, przynosić nam będą zmienną aurę.

W najbliższych dniach (do środy) w całym kraju na niebie pojawiać będzie się więcej chmur, ale i trochę przejaśnień, a nawet słonecznych chwil. Od czasu do czasu popada śnieg i śnieg z deszczem.

Jednak uważać musimy na wschodzie, bo jak przestrzega nas Rober Wójcik z wrocławskiego Cumulusa w poniedziałek i w nocy z poniedziałku na wtorek w całym pasie województw wschodnich sypnie śniegiem dość intensywnie i tutaj spadnie do 15-25 cm śniegu, a na północnym wschodzie nawet do 25-40 cm. Zatem uważajmy, bo w pasie wschodnim drastycznie pogorszą się warunki na drogach, a na północnym wschodzie odcinkami drogi mogą być nawet nieprzejezdne.

#dziejesiewsporcie: Paulina Piątek na rajskich wakacjach. Widoki zachwycają

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4fl2lo

Podziel się opinią

Share
d4fl2lo
d4fl2lo