Trwa ładowanie...

Pogoń za łosiem. Postanowił wykąpać się w Wiśle

To zwierzęta, które są bardzo dobrymi pływakami. Trwa akcja odławiania.

Share
Pogoń za łosiem. Postanowił wykąpać się w Wiśle
d3uk1q2

Dziś rano do straży miejskiej w Warszawie wpłynęło zgłoszenie, że po Parku Skaryszewskim spaceruje łoś. Na miejsce został wysłany Ekopatrol , który miał go odłowić i przetransportować w inne, bezpieczne dla niego miejsce. Ten jednak postanowił zażyć kąpieli w Wiśle.

- W tej chwili brodzi sobie po nabrzeżach rzeki gdzieś w okolicy mostu Śląsko-Dąbrowskiego - informowała WawaLove.pl Monika Niżniak, rzecznik prasowy Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Na miejscu pojawił się weterynarz, który miał zadbać o to, by zwierzęciu nic złego się nie stało. - Czekają na dogodny moment, by odłowić łosia. Nie mogą tego zrobić, gdy zwierzę przebywa w wodzie, ponieważ mogłoby zrobić sobie krzywdę - dodaje Niżniak. Miejsce zostało zabezpieczone tak, by zwierzę nie wybiegło na ulicę.

Jak się okazuje, łosie są bardzo dobrymi pływakami, także temu, który postanowił ochłodzić się w Wiśle nie grozi niebezpieczeństwo. - Jeśli nadejdzie odpowiedni i bezpieczny moment, Ekopatrol odłowi zwierzę i przetransportuje na tereny zielone w naturalnym dla niego środowisku - zaznacza Monika Niżniak. Pozostaje tylko czekać, aż łoś uzna, że kąpieli ma dość i wyjdzie na brzeg.

d3uk1q2

Łoś uciekał łowczym ponad trzy godziny. Ostatecznie, około godz. 14.30 zwierzę wyszło na brzeg Wisły.

d3uk1q2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uk1q2
d3uk1q2