Trwa ładowanie...
podejrzani
24-10-2017 15:23

Pogrom w Wołominie: policja rozbiła grupę przestępczą. "Buła", "Czołg" i "Jogi" za kratkami

Wszyscy usłyszeli już zarzuty.

Pogrom w Wołominie: policja rozbiła grupę przestępczą. "Buła", "Czołg" i "Jogi" za kratkami
dhmujc8
dhmujc8

Policjanci z Wołomina rozbili grupę przestępczą działającą na terenie Warszawy. Zatrzymali siedem osób podejrzanych o handel narkotykami, rozboje i pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 12 lat więzienia.

Jak ustaliła policja, członkowie grupy handlowali heroiną, kokainą, marihuaną, amfetaminą i mefedronem. - Osoby zamieszane w ten proceder mogły brać udział m. in. w pobiciach ze skutkiem śmiertelnym, rozbojach i wymuszeniach rozbójniczych u2013 informują policjanci.

Pierwsze zatrzymania

Sprawa ma swój początek kilka miesięcy temu. - 26 czerwca na terenie lotniska w Warszawie policjanci zatrzymali 39-letniego Rafała K. ps. "Czołg", który przyleciał z Teneryfy. Dzień później w tym samym miejscu zatrzymali 44-letniego Dariusza C. ps. "Jogi", który miał wylecieć na wakacje. 18 sierpnia w Warszawie zatrzymali 39-letniego Waldemara S. ps. "Waldeku201d. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani - podaje policja.

Nad sprawą pracowało 400 policjantów, którzy przeszukali ponad 60 miejsc. Łącznie zatrzymali 39 osób. Zabezpieczyli m.in. broń palną z amunicją, heroinę, kokainę i mefedron, a także ok. 100 tys. złotych oraz wartościowe zegarki, biżuterię i monety kolekcjonerskie. Decyzją sądu aresztowano 34 osoby.

dhmujc8

Ciąg dalszy

Kilka dni temu doprowadzili do sądu 35-letniego Tomasza K. ps. "Buła" i 36-letniego Marcina P. ps. "Bolo" podejrzanych o handel heroiną i marihuaną. Mężczyźni tymczasowo przebywają w areszcie.

Tego samego dnia kryminalni zatrzymali 45-letnią Agnieszkę B. i 26-letnią Annę B. Pierwsza usłyszała zarzuty udziału w obrocie znaczną ilością środków odurzających w postaci 1,5 kilograma heroiny, druga 0,5 kg heroiny. - Wobec Agnieszki B. sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, wobec Anny B. policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe w kwocie 50 tys. złotych - informują funkcjonariusze.

Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Zwrócili sprzątaczce uwagę, żeby umyła okna. Takiej odpowiedzi się nie spodziewali

dhmujc8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhmujc8