Trwa ładowanie...

Pokazy jednostek specjalnych na Cyplu Czerniakowskim i Wiśle!

Atak "specjalsów" na obiekt pływający, odbicie zakładników z rąk terrorystów, a nawet pokaz walki na samurajskie miecze. Dwudniowy memoriał "Tobie Ojczyzno"

Pokazy jednostek specjalnych na Cyplu Czerniakowskim i Wiśle!
d1kiuqv
d1kiuqv

13-14 września na Cyplu Czerniakowskim po raz pierwszy odbędzie się impreza patriotyczno-historyczna - festyn „Tobie Ojczyzno”. Organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Siła i Honor im. gen. Sławomira Petelickiego, wraz ze współorganizatorami Fundacją Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych GROM oraz Miastem Stołecznym Warszawa, przygotowały urozmaicony program z niepowtarzalnymi i ciekawymi atrakcjami, zarówno dla starszych jak i młodszych widzów.

Jak powiedział stacji TVN ppłk Adam Lizon, były dowódca zespołu bojowego tej jednostki, pokaz będzie bardzo widowiskowy i przybliży specyfikę działania "specjalsów". Przeprowadzony zostanie m.in. atak na obiekt pływający przez jednostki specjalne, które będą mieć za zadanie odbicie zakładników z rąk terrorystów. Widzowie będą mieli również okazję obejrzeć wschodnie sztuki walki, w tym pokaz walki mieczami samurajskimi. Swoje umiejętności zaprezentują też funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.

Wśród atrakcji znajdą się także wystawy statyczne nowoczesnego sprzętu i uzbrojenia będącego na wyposażeniu wojska. Młodszych widzów z pewnością zainteresują pokazy i wzięcie udziału w grach historycznych i strategicznych, obejrzenie pokazu rekonstrukcji historycznych i sprzętu z okresu II wojenny światowej czy warsztaty sztuk walk wschodnich. Program przewiduje również projekcję filmów historycznych przygotowanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego oraz występy Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Memoriał rozpocznie się w niedzielę 13 września (żołnierze jednostek specjalnych rozpoczną swój pokaz o godz. 12:40). Szczegółowy program imprezy znajdziemy TUTAJ .

d1kiuqv

Ponadto, 13 września GRAK zaprasza serdecznie do kibicowania uczestnikom zawodów sportowych o profilu militarnym - II Memoriału GROM COMBAT Pamięci Dowódcy JW GROM. Start o 10:30 przed budynkiem basenu w Ząbkach.

d1kiuqv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kiuqv