Trwa ładowanie...
d39szxt

Połączą rowerowo Warszawę z Piasecznem!

Powstaje jeden z najdłuższych korytarzy rowerowych w aglomeracji warszawskiej!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Połączą rowerowo Warszawę z Piasecznem!
d39szxt

- To będzie największy jak dotąd projekt rowerowy w Warszawie. Prezentujemy koncepcję drogi dla rowerów na ul. Puławskiej od granicy miasta do ul. Domaniewskiej – łącznie 14 km dróg dla rowerów.- napisał na swoim profilu Łukasz Puchalski, Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej.

Koncepcja tego korytarza rowerowego została opracowana na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego przez biuro PC Projekt. Zakłada budowę dróg dla rowerów po obu stronach ul. Puławskiej od granicy z Piasecznem do ul. Domaniewskiej. Razem z istniejącymi odcinkami w Piasecznie i na Mokotowie stworzy korytarz o długości ponad 11 km. Na całym projektowanym odcinku droga rowerowa powstanie po obu stronach jezdni. Tam, gdzie to możliwe, szerokość została zwiększona do 2,5 m. W ramach budowy drogi dla rowerów wyremontowane zostaną również chodniki. W sumie powstanie ponad 14 km nowych dróg dla rowerowych.**

Ratusz zwraca szczególną uwagę na rozwiązania zaproponowane na węźle Wyścigi. Dziś to miejsce skrajnie nieprzyjazne rowerzystom – można je pokonać tylko po schodach i kładce lub wąskim i ciasnym przepustem przy Potoku Służewieckim. Nowa koncepcja zakłada przebudowę tunelu pieszego po południowej stronie węzła – powstaną tam łagodne i szerokie rampy wjazdowe. Na zejściu z kładki nad ul. Rzymowskiego zaprojektowana została pochylnia. W połączeniu z trwającą modernizacją przepustu pod ul. Puławską stworzy to dogodne warunki dla pieszych i rowerzystów w tym rejonie.

d39szxt

Cała inwestycja została wyceniona na ok. 14 mln zł. Koszt jej realizacji ma być w znacznym stopniu pokryty ze środków Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Opis całości i linki do projektu znajdziecie na tej stronie .

Projekt jest potężny, dlatego Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej zwraca się z prośbą o zgłaszanie uwag. Można to zrobić do 15 października – pisemnie na adres ZTM (ul. Żelazna 61, 00-848 Warszawa) lub wysłać e-mail na adres rowery@um.warszawa.pl. Spotkanie informacyjne oraz prezentacja koncepcji odbędzie się w środę 1 października o godz. 17.00 w siedzibie ZTM na ul. Żelaznej 61 w sali 214.

Przeczytajcie też: Ulice nad metrem otworzą 1 października!

d39szxt

Podziel się opinią

Share

d39szxt

d39szxt