Trwa ładowanie...
d1osaya

Pole Mokotowskie skrywa mroczne tajemnice. IPN planuje rozkopać teren

Instytut Pamięci Narodowej ujawnia, że na Polu Mokotowskim w latach 40. i 50. znajdował się cmentarz. Archeolodzy w przyszłym roku planują rozpocząć prace archeologiczno-ekshumacyjne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pole Mokotowskie
Pole Mokotowskie (Wikimedia Commons CC BY, Fot: MOs810)
d1osaya

Pole Mokotowskie znajduje się, aż w trzech dzielnicach: Mokotowie, Ochocie i Śródmieściu. Teren jest utrzymany w stylu parku krajobrazowego z alejkami spacerowymi, stawami i fontannami, a także lokalami rozrywkowymi.

Jak podaje "Gazeta Polska Codzienna" Pole Mokotowskie może kryć pod ziemią wielkie cmentarzysko. - "Według relacji, do których dotarli pracownicy Biura Identyfikacji i Poszukiwań Instytutu Pamięci Narodowej, w latach 40. i 50. ubiegłego wieku funkcjonariusze komunistycznej machiny zagłady kierowali w to miejsce samochody pełne ciał ofiar totalitaryzmu" - czytamy.

d1osaya

IPN planuje w pierwszym lub drugim kwartale przyszłego roku prace archeologiczne na Polu Mokotowskim. Archeolodzy chcieli podjąć badania jeszcze w tym roku, jednak nie udało się przez formalności. - Jest to skomplikowany proces, gdyż różne urzędy muszą wydać nam odpowiednie dokumenty, chodzi m.in. o urząd dróg miejskich, departament zajmujący się zielenią, itp." - wyjaśnia gazecie Anna Szeląg, zastępca dyrektora Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN.

Zobacz także: Michał Kamiński bezwzględny dla premiera. "Mateusz Morawiecki nie radzi sobie z rządzeniem"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1osaya

Podziel się opinią

Share
d1osaya
d1osaya