Trwa ładowanie...
d3spa00

Policja kieruje się przed Sejm. Ściągane są dodatkowe posiłki

Szykuje się kolejny dzień protestów? [WIDEO]
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja kieruje się przed Sejm. Ściągane są dodatkowe posiłki
d3spa00

*Po burzliwych naradach w Sejmie i protestach na warszawskich ulicach policja wysyła kolejne posiłki na Wiejską. Wszystko wskazuje na to, że funkcjonariusze mobilizują siły. *

Na miejscu przy ulicy Belwedereskiej znajduje się nasza reporterka, która relacjonuje przejazd pary książęcej Kate i Williamia z pałacu na lotnisko. - Seriami przejeżdżają kolejne kolumny policji. Po godzinie siódmej naliczyłam około 14 wozów, które kierują się w stronę Sejmu. Wszystkie są na sygnale - mówi dziennikarka WawaLove.pl.

Jak usłyszała nasza reporterka, ścigane są dodatkowe posiłki z całej Polski. Co więcej, ma brakować policjantów, którzy będą patrolować ulice w innych częściach Warszawy.

d3spa00

WawaLove.pl wysłała w tej sprawie zapytanie do biura prasowego komendy stołecznej policji. - W działaniach prowadzonych przed Sejmem udział biorą przede wszystkim policjanci Oddziałów Prewencji Policji. Są to tzw. siły odwodowe, wykorzystywane właśnie do zabezpieczeń zgromadzeń, imprez masowych, imprez sportowych i wielu innych podobnego typu przedsięwzięć - tłumaczy podkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji. * *

Dodaje, że podobnie sytuacja wygląda w czasie dużych zabezpieczeń na terenie całego kraju, które w tym czasie korzystają z pomocy policjantów stołecznego oddziału prewencji. Natomiast garnizon stołeczny w czasie tego typu zabezpieczeń czasami korzysta ze wsparcia sił odwodowych z innych garnizonów.

- Takie rozwiązanie sprawia, że do zabezpieczeń nie wykorzystuje się policjantów służby patrolowej, a co za tym idzie załogi patrolowe tak jak każdego innego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców w poszczególnych dzielnicach miasta - podkreśla podkom. Marczak.

Przeczytajcie również: Awantura w Sejmie. Kaczyński: "nie wycierajcie sobie mord moim bratem. Zamordowaliście go"

d3spa00

Podziel się opinią

Share
d3spa00
d3spa00